Açılışı Büyük Adam Küçük Aşk filmi ve yönetmen Handan İpekçi ‘nin katılımıyla gerçekleşecek festivalde, Hiçbiryerde , İstanbul Kanatlarımın Altında , Filler ve Çimen , Kaç Para Kaç ve Şellale filmleri de gösterilecek.

Paris ve çevresinde yaşayan 80 bine yakın Türk ve Türkiyelinin sosyal ve kültürel merkezi sayılan şehrin 10. bölgesinde bulunan Cinema l’Archipel’de iki hafta boyunca son dönem yapıtlar gösterilecek. Etkinlik, L’ACORT (Türkiye Yurttaşlar Meclisi) Faruk Günaltay öncülüğünde Strasbourg kentinde yıllardır düzenlenen ‘Türk Sinemasının On Beş Günü’ne imza atan Odyssee Sineması ile Paris’teki Archipel Sineması’nın ortak katkılarıyla düzenleniyor. New York ve Londra gibi diğer dünya metropollerinde yıllardır Türk sineması festivalleri düzenlenmesine karşın, bu buluşma Türk sineması adına Paris’te bir ilk niteliği taşıyor.

Açılışı Büyük Adam Küçük Aşk filmi ve yönetmen Handan İpekçi ‘nin katılımıyla gerçekleşecek festivalde, ‘Sinema Günleri’ boyunca ‘Özel Geceler’ de düzenlenecek. 16 Mart gecesi ‘Balalayka’ filminin gösteriminden sonra Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde bir tartışma, ’9’ filminin 18 Mart gecesi gösteriminden sonra filmin baş oyuncusu Serra Yılmaz ile söyleşi, ‘Zıkkımın Kökü’ nün 19 Mart akşamı Paris’in 10. bölgesindeki ortaokullara özel gösterimi ve 20 Mart gecesi ‘Sır Çocukları’ filminin yönetmenlerinden Aydın Sayman tarafından sunumu da öngörülen etkinlikler arasında. Kaynak : www.ntvmsnbc.com

Son Yorumlar

Yandex.Metrica