Gazanfer Özcan yaşamını yitirdi posteri

Tiyatronun yanı sıra pek çok sinema filminde rol alan; Kuruntu Ailesi dizisindeki "Hüsnü Kuruntu" rolü ile hafızalarda yer eden, son yıllarda ise Avrupa Yakası’ndaki "Tahsin Bey" ile gönüllerde taht kuran Türk sinema ve tiyatrosunun usta ismi Gazanfer Özcan vefat etti.

Torunu Tarık Ündüz'ün açıklamasına göre, Cuma günü sabah saatlerinde yoğun bakıma alınan Özcan’ın beynine giden damarlarda tıkanıklık vardı ve ciğerlerinden rahatsızdı. Oyuncunun yakınları son ana kadar Özcan’dan umudu kesmemişti.

Özcan’ın 27 Ocak'tan itibaren kalp yetmezliği ve iskemik serebral vasküler hastalık tanılarıyla hastanede tedavi gördüğü ve 13 Şubat’tan bu yana yoğun bakımda takip edildiği bildirildi.

Amerikan Hastanesi Başhekimliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Gazanfer Özcan’ın saat 19.22’de vefat ettiği belirtildi. 

Açıklamada, 27 Ocak 2009 tarihinden itibaren Amerikan Hastanesi’nde kalp yetmezliği ve iskemik serebral vasküler hastalık tanılarıyla tedavi gören Özcan’ın, 13 Şubat’tan bu yana da yoğun bakımda takip edildiği kaydedildi. 

Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar (2)

gny1907 avatar gny1907 05 Mart 2010 23:03:03

8

Tiyatro camiası birkez daha yetim kaldı. Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.İnşallah yeni oyuncu adayları da Gazanfer Özcan gibi bir büyük sanatçı olur.

enigmacuture avatar enigmacuture 24 Şubat 2009 00:18:02

10

türkiye için çok acı bir kayıp

Yandex.Metrica