Alınan bilgiye göre, Avrupa ve Balkanlar'ın en önemli belgesel festivalleri arasında yer alan 11. Uluslararası Selanik Belgesel Film Festivali, 13-22 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

İsmail Necmi'nin gerçek hayatın kurmacadan daha ilginç olabileceğini iddia ettiği filmi Bunu Gerçekten Yapmalı Mıyım?, Avrupa belgesel sinemasının özel örneklerinin meraklılara sunulduğu festivalin “İzleyici Ödülleri”nde yer alacak.

Film, geçen yıl !f İstanbul Film Festivali ve 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde gösterildi.

Yönetmen İsmail Necmi'nin senaryosunu yazdığı, görüntü yönetmenliğini ve kurgusunu yaptığı, yapımcılığını üstlendiği filmin müzikleri Serkan Alkan'ın imzasını taşıyor. Saç, makyaj ve kostümleri Petra Woschniak tarafından tasarlanan film, İstanbul, Hamburg ve Berlin'de çekildi. Filmde, Petra Woschniak rol alıyor.

Gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkan film, İstanbul'da yaşayan Petra isimli bir Alman kadının sıra dışı yaşamını konu ediyor.

Kaynak : Hürriyet

Son Yorumlar (2)

veyselgazi avatar veyselgazi 19 Mart 2009 20:42:03

Gerçek yaşamlardan ele alınan filmler her zaman ilgimi çekmiştir. Önemli noktalara iyi değinildiği zaman ço küzel esrler ortaya çıkar. İsmail Necmide bunu yapmış ki Film festivalinde. Tebrik ediyorum...

enigmacuture avatar enigmacuture 11 Mart 2009 14:34:03

10

"ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞARI OLARAK TELAKKİ EDİYORUM."

Yandex.Metrica