Keloğlan filminin Bicirik'i yaşamını yitirdi posteri

Yeşilçam'da çevirdiği Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ve Keloğlan filmleriyle şöhreti yakalayan ve bugüne kadar onlarca filmde rol olan 55 yaşındaki cüce Aydın Babaoğlu, amansız hastalığa yenik düşerek geçtiğimiz hafta hayatını kaybetti.

Rüştü Asyalı'nın başrollerini oynadığı Türk sinemasının önemli yapıtlarından Keloğlan serisindeki "Bicirik" tiplemesiyle tanınan Babaoğlu, bundan 2 hafta önce son röportajını Cihan mikrofonlarına vermiş, Yeşilçam'ın vefasızlığından yakınmıştı.

Ereğli'de ikamet eden annesinin ölümünden sonra 2 yıldır Zonguldak'taki yeğeni Funda Yahşi tarafından bakılan ve son aylarda zor günler geçiren Yeşilçam'ın Bicirik'i, hasta yatağından sinema sektöründeki insanlara yönelik sitem dolu sözler safetmişti: "Mutluluktan perişan haldeler. Onlar beni aramayınca ben hiç aramam."

Bicirik'in son konuşması, 14 Mart 2009 tarihli gazetelerde de genişçe yer almıştı. Yedi Cüceler filminin başrol oyuncularından biri daha eksildi. Yeğenenin evinde hasta yatarken aniden fenalaşan Babaoğlu, kaldırıldığı Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kalp durması sonucu yaşamını yitirdi.

Dayısının oğlu olan Aydın Babaoğlu'na evinde zevkle baktığını belirten Yahşi, "Onun ölümü bizi çok derinden üzdü. O bizi sevecen hareketleriyle o halinde bile güldürüyordu. Onsuzluğa alışmak çok zor olacak" diye gözyaşı döktü.

Kaynak : sabah

Son Yorumlar (3)

| S z R | avatar | S z R | 14 Mayıs 2010 02:20:05

10

Yeşilçam'ın bicirikide gitti ha ;( Allah rahmet eylesin

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 10 Nisan 2009 07:51:04

8

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ve Keloğlan filmleriyle şöhreti yakalayan önemli bir figürandı. Yeşilçamdaki bir vefasızlık örneği de kendisi olmuş ne yazık ki, Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun, mekanı cennet olsun

enigmacuture avatar enigmacuture 02 Nisan 2009 23:34:04

4

Allah rahmet eylesin

Yandex.Metrica