Lions Tiyatro Ödülleri nin dokuzuncusu sahiplerini buldu. Ünlü tiyatrocuların biraraya geldiği gecenin onur konuğu Sırbistan Kültür Bakanı Bradic oldu.

"> Tiyatronun ustaları ödüllendirildi ~ Sinematurk.com
Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tiyatronun ustaları ödüllendirildi

7 Nisan 2009 00:00

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen 'Lions Tiyatro Ödülleri' Baltalimanı Portaxe'de düzenlenen bir gece ile sahiplerini buldu. 14 ilde sergilenen 248 sezon oyununun değerlendirildiği ödül törenini manken Ebru Güzel sundu. Sırbistan Kültür Bakanı Nebojsa Bradic'in onur konuğu olarak yer aldığı ödül töreninde Lions Tiyatro Ödülü'ne erkek oyuncu kategorisinde 'Letafet' adlı oyundaki performansıyla Hüseyin Avni Danyal, kadın oyuncu kategorisinde ise 'Victoria' (Zafer) adlı oyundaki performansıyla Defne Halman layık görüldü. Ödül törenine eşi Erkan Mumcu ile birlikte gelen Işın Mumcu da 'Sahne Tasarımı' dalında ödül aldı.

Özel ödül aldılar
'Altı Haftada Altı Dans Dersi' adlı oyunundaki performanslarıyla 7'den 70'e herkesi büyüleyen Cihan Ünal ve Nevra Serezli de özel ödüle layık görüldü. Gazanfer Özcan'ın anısına özel ödüle layık görülen Gönül Ülkü Özcan'ın sağlık problemi nedeniyle katılamadığı törende. Suna Pekuysal adına verilen özel ödülün sahibi Zuhal Topal oldu. En iyi yönetmen Nesrin Kazankaya (Venedik Taciri), en iyi oyun yazarı Kemal Gökhan Gürses (Histanbul) olarak açıklandı.yedikule_zindanı

7 Nisan 2009 23:19

Tebrik ederim,kutlarım ben de..

Cevap Yaz

enigmacuture

7 Nisan 2009 16:52

Nevra hanımın almasına çok sevindim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica