Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Erdoğan Dikmen (Erdoğan Dikmen )

Erdoğan Dikmen

Doğum Yeri : Adıyaman

Doğum Tarihi : 10 Haziran 1938

Ölüm : 2002-03-18

Eğitim : Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Eğitimi

Hakkında :

Türk tiyatrosunda 50 yıllık emeği bulunan Erdoğan Dikmen, 1938 yılında Adıyaman’da dünyaya geldi. Vefa Lisesi’nde öğrenimini tamamladıktan sonra Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatro eğitimi almaya başlayan sanatçı, çalışmalarını Kemal Dirim, Avni Dilligil, Tevfik Gelenbe ve Abdullah Şahin gibi isimlerle sürdürdü. Daha sonra Levent Kırca - Oya Başar Tiyatrosu ve Yasemin Yalçın Tiyatrosu ile çalışan Dikmen, yılların deneyimini bu ekiplerle sahneye ve televizyona taşıdı.

BKM’nin ilk oyunu "Otogargara"da ve başladığı ilk günden itibaren "Bir Demet Tiyatro"da rol alan usta oyuncu, büyük bölümünü tiyatroya adadığı 64 yıllık yaşamını, 18 Mart 2002’de noktaladı.
balbal

3 Mart 2011 00:59

Çok severek izlediğim bir sanatçıydı kendisine allahtan rahmet diliyorum.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

7 Şubat 2010 18:42

Allah rahmet eylesin çok iyi bir tiyatrocu ve usta bir oyuncuydu özellikle yasemincede sürahi hanım sıkecinde yasemin yalçının oğlu rolünü süper oynamıştı ama ne yazıkki değerli oyuncumuz hakketiği ilgiyi göremedi.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

28 Haziran 2008 11:00

en çok duyduğum şahsiyet olan mükremin çıtırın daha da çok saygı duyduğum babası burhan çıtırdır. mükremin ile ilişkisi baba-oğlundan öte daha büyük bir sevgidir. fakat birbirlerine sevgilerini hiç belli etmezler. burhan amca mükremin her zaman çok öfkeli olsa, onu hiç bir zaman onun tahmin edemeceği kadar çok sever, aynı şekilde mükreminde onu o şekilde sever.

Cevap Yaz

zzSEDAzz

3 Mart 2008 23:03

yasemincede ve bir demet tiyaroda çok beğendiğim bi oyuncuydu.allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Yuxel1907

15 Eylül 2007 15:15

Ömrünün son yıllarında popüler olan değerli bir oyuncumuz, Allah rahmet eylesin..

Cevap Yaz

emre84

2 Ağustos 2007 11:08

Çok iyi bir oyuncu

Cevap Yaz

segal844

17 Nisan 2007 11:12

Siyah beyazlı fotosunun olması onu daha çok tiyatro yapan us ta bir sanatçı görüntüsüyle yanıltmasın. Nedeni de yaşadığı süre içinde belki de yaşlılığnı hissetmeden,azimle ,tiyatro aşkıy la ,tiyatroyu sevmesiyle ,bu mesleğe bağlılığn hayata bağlı ol mayla birebir ilişkilendirmesi ,profesyonelce davranışlara sahip olması ,olgun görünüşü ve enerjisini çıktığı sahnelere yayması " olduğun değil hissettiğin yaşta" hayatına devam et me yönünde görünüyor.Simaya bakan çoğu tv izleyicisi onu en çok Bir Demet Tiyatro dan hatırlayacaktr. O ekipte gerçek ten harika bir konumu,karakteri vardı.Y.Erdoğan ın önderliğin deki şimdi bile izleyicisi çoğunlukta olan tiyatroda resmi ile de oyunculğuyla da ayrı bir yeri olmuştur.Ölümü ise diğer kay bettiğmiz tiyatro sanatçılarından bazılarına benzer şekilde ya şanmış zira farklı senaryonun aynı sonucu gibi ilgisizlik veya sahip çıkılamamanın sonucu olarak dramatik şekliyle acılara bir yenisi eklenerek koskoca bir hayatın haketmeden kaybe dilmesine neden olmuştur. Saygıyla anıyorum.

Cevap Yaz

icaca

6 Nisan 2007 20:32

öldüğünde yanında kimseler yoktu ve cesedi günler sonra bulundu. hak ettiği değeri ne yazık ki göremedi.

Cevap Yaz

mkırca

19 Mart 2006 03:07

Çok büyük sanatçıydı.sitenizde sanatçıların doğum,ölüm tarihlerinin verilmesi gerekmezmi.daha çok detay.Başarılarınızın devamı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica