Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gökhan Tepe

Gökhan Tepe

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 8 Şubat 1978

Eğitim : İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı

Ajans : ACANS Entertainment

Hakkında : Hüsmen Tepe ve Sema Tepe'nin ilk çocukları olarak İstanbul'da doğdu. İlkokulu, Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu'nda okudu. İlkokuldan sonra müziğe olan yeteneğinin görülmesi üzerine 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müzikisi Devlet Konservatuvarı'na girdi.

1996 yılında prodüktörlüğünü İskender Ulus'un yaptığı "Çöz Beni" adlı albümünü çıkardı. Bu albümde yer alan "Dönmem", "Aşk Belası", "Zor Gelir" ve "Çöl Çiçeği" adlı parçalarına klip çekti. Ardından 1999 yılında ikinci albümü "Can Gözüm" piyasaya çıktı. Selim Çaldıran ve Cenk Eroğlu'nun yaptığı albümde, albüme ismini veren "Cangözüm" adlı parça ile çıkış yaptı.

2000 yılına gelindiğinde "Belki Hüzün Belki De Aşk" adlı albümü müzikseverlerle buluştu. Yine bu albümde yer alan "Annem" ve "Tanrım Affeder mi" kısa sürede listelerde üst sıralara tırmandı. Bu albümde aynı zamanda söz ve müziği sanatçıya ait birçok parça bulunuyordu.

Müziğe 4 yıl ara verdikten sonra 2006 yılının Temmuz ayında "Yürü Yüreğim" adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Sanatçının müzik yaşamından önemli bir yere sahip olan bu albümde, albüme adını veren "Yürü Yüreğim"in yanı sıra "İnsanoğlu" ve "Gel Aşkım" adlı parçalara klip çekildi. Gökhan Tepe, kendi albümünde yer alan parçalarının yanında başka sanatçılar için beste çalışmaları da yaptı.

Gökhan Tepe'nin müzik çalışmaları hızla devam ederken bir yandan da Show TV'de yayınlanan "Maçolar" adlı dizide Burhan Öçal ve Özlem Tekin ile ilk kez kamera karşısına geçti. Televizyondaki bu başarısı üzerine ardından Kanal D'nin beğeni ile takip edilen dizisi "Elveda Derken"de Ece Uslu ve Burcu Kara gibi isimlerle başrolünü paylaştığı dizide yer aldı.

Boş zamanlarını fitness, yüzme, fotoğraf çekmek ve kitap okumakla değerlendiren sanatçının en beğendiği müzisyenler arasında Sezen Aksu ve Sting bulunuyor.


Resimlerbeyzacetin

26 Eylül 2012 15:22

Müzik acısından bakarsak cok basarılı. Oyunculukta da fena değil.

Cevap Yaz

sinemadelisi

20 Ağustos 2012 00:04

türkiyenin en iyi erkek pop solistlerinden biridir

Cevap Yaz

florans72

15 Eylül 2008 22:54

Bence oyunculuk yapmasa daha başarılı olur. Oyunculuk Gökan TEPE'yi asıl işi olan şarkıcılıktan alı koyuyor. Sonuşta herkesin elinden bir iş gelir. Gökan tepe de iyi bir şarkıcıdır, hatta daha da iyiye gidiyor. Ama oyunculukta onun geleceğinde hiç bir başarı göremiyorum.

Cevap Yaz

sileli_sinem

15 Temmuz 2008 23:32

bnce oyunculuk ve şarkıcılık yönünde merdivenleri koşarak çıkıyorr :):):) her iki konudada yetenekli.. ve karizmatik.

Cevap Yaz

f_ebru_b

21 Nisan 2008 21:15

ben müzisyen olarakta oyuncu olarakta beyenmiyorum.ama yakışıklı çocuk

Cevap Yaz

prestige

2 Nisan 2008 21:15

şarkılarda olduğu kadar oyunculukda da iddiası gün geçtikçe artma seyri göstermekte.

Cevap Yaz

ezg225

12 Şubat 2008 15:56

elveda derken'i izlemeden önce bu kadar iyi bir oyuncu olduğunu bilmiyordum. çok iyi gidiyor bence

Cevap Yaz

dere_bocuku

3 Ekim 2007 10:03

süppersin gökhan!! yola böyle devam! :)

Cevap Yaz

Loulou

15 Ağustos 2007 16:32

iyi bir oyuncu

Cevap Yaz

hilary duff fan

28 Aralık 2006 16:59

gokhan tepe bence oyunculukta iyi bir baslangic yapti vede rolunu cok iyi yapiyor basarilar dilerim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica