Aytaç Öztuna

Doğum Tarihi 1 Ocak 1950
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Maksim Gorki'nin "Ayaktakımı Arasında" isimli oyunu ile tiyatroya başladı. Dans eğitimi aldı. Ve ardından Genar, Arena, Hasan Taşdelen, Türk Yazarları Tiyatrosu, İstanbul Tiyatrosu, Muammer Karaca, De vekuşu Kabare, İstanbul Sanat, Küçük Sahne (Sadri Alışık), İtalyan Kültür Merkezi bünyesinde bir çok oyunda rol aldı. Rol aldığı oyunlardan bazıları: Türk Yazarları Tiyatrosu'nda Muzaffer İzgü'nün eserinden oyunlaştırılan "Gecekondu", Avni Dilligil-Hasan Taşdelen Tiyatrosu'nda "Kırmızı Fenerler", Devekuşu Kabare'de (7 yıl süresince) "Haneler", "Büyük Kabare" vb., İstanbul Sanat Tiyatrosu'nda "Küçük Adam Ne Oldu Sana?", Küçük Sahne (Sadri Alışık) Tiyatrosu'nda "Allahaısmarladık Cumhuriyet" (Afife Jale En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Adayı), "Ölü Bir Kelebek-Mihri Müşfik", İtalyan Kültür Merkezi'nde "Alma Rose". Özel Beceriler Dans, Resim.

Oyuncu (20)

Son Yorumlar (3)

performer avatar performer 09 Eylül 2018 12:05:51

10

güzel değil ama çirkin de değil anlatması çok zor ama bence çok ama çok hoş bir kadın. eminim benim gibi düşünen çoktur. birçok güzelim diyen kadından daha etkileyici... ayrıca oyunculuğu çok iyi... yeşilçam döneminde keşke daha çok filmde oynamış ol saydı.

enigmacuture avatar enigmacuture 16 Mart 2009 23:05:03

10

sofistike...

AYGK 27 Mart 2007 08:29:03

10

Çok başarılı bir oyuncu çok güzel rol yapıyor ben Aytaç öztunayı sadece Güzelim filmin\'de seğrettim çok iyi oynuyordu Tebrikler.

Yandex.Metrica