Bahar Öztan

Gerçek Adı Ülkü Cerrahoğlu
Doğum Tarihi 11 Ağustos 1957
Doğum Yeri İskenderun

Biyografisi

Ülkü Cerrahoğlu, 11 Ağustos İskenderun doğumludur. Babası Arif Cerrahoğlu, annesi Aysel Hanım'dır. İstanbul'da büyümüştür. Erenköy Lisesi'nde okuduğu sıralarda fotomodellik teklifi almıştır. Annesinin izin vermemesiyle yarışmaya gizlice bugün tanındığı Bahar Öztan ismi ile katılmıştır. Elidor Reklamıyla ilk kez ekranlarda gördüğümüz sanatçı, sayısız reklam filminde yer almıştır. Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde ''Gamzeli Güzel'' olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören fotoromanlarında da büyük beğeni topladı. Bunlardan bazıları, Çarli'nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlardır. Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan'ın film yapımcıları tarafından dikkat çekmesi de çok zaman almadı. Kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmiyle sinema hayatına başladı. Bahar Öztan, ''Yeşilçam'ın Gamzeli Güzeli'' lakaplı en önemli oyuncularından biri olmuştur. Sürekli sahne teklifi almaya başlayan sanatçı, 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı'nda Bülent Ersoy'la halk konserlerinde ve Seda Sayan'la çalışmaya başladı. O günden itibaren, yurtiçi & yurtdışı sahne çalışmalarını sürdürdü. 1991 yılında Bodrum Yalıkavak butik oteli Spring Otel'i işletmeye başladı. 1993'te evlendi ve iki yıl sonra bir oğlu oldu. 1999'da Bodrum'da bir Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı. 2001 yılında Amerika'ya gitti. Uzun bir süre Amerika & Bodrum'da yaşayan ünlü oyuncu, 2007 yılında tekrar İstanbul'a yerleşti. En son 2007 yılında Koliba Film'in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film'in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı. Halen formunu ve enerjisini koruyan Bahar Öztan, sevenlerini mutlu edecek bir haberle geldi. Bir yandan oyunculuğa devam etmek üzere görüşmelere başlarken, diğer yandan da çok sevdiği sahneler için uzun yıllardır ses eğitimi almaya devam ediyor.

Oyuncu (69)

Son Yorumlar (33)

cantona 09 Kasım 2018 19:28:15

1984 yılında Bravo dergisi için soyunmuştur. Ayrica verdiği röportajda 1960 doğumlu olduğu yazar. Şimdi her yerde 82 doğumlu olduğunu söylese de bence yaşı kesinlikle 60'ın üzerinde. Yani 1957 den de önce doğmuş olma ihtimali yüksek. Örneğin Ahu Tuğb a 1955 doğumlu olduğu halde yıllarca 63 doğumlu olduğunu iddia ediyordu. O bakımdan Bahar Öztan en azından 57'lidir yani fazlası vardır azı yoktur. Onun haricinde tüm kariyeri boyunca belki de en büyük hatası Dostlar Sağolsun filminde oynadığı sahnelerdir. Özellikle Yüksel Gözünle olan bakkal ve yatak sahnelerinde bir an kendinizi 70'lerin ikinci yarısında çekilen Türk seks filmlerinden birini izliyor gibi zannedebilirsiniz. İleri derecede erotik, hatta ayak fetişizmi içeren görüntüler vardır. Sürekli YouTube'a yüklenir bu görseller ve ergen yeni yetme YouTube yorumcuları çok çirkin yorumlar bırakırlar videonun altına. Bu nedenle kendisiyle son dönemde yapılan tüm ropartajlarda soru soranlara Dostlar Sağolsun filmiyle ilgili soru sorulmamasını şart koşuyormuş.

yeşilçam1987 01 Nisan 2018 19:45:58

9

Bana göre yeşilçamın en güzel oyuncularından biridir..Filmleri çok güzel ve ekrana çok yakışıyor..En sevdiğim filmi ise 1985 yapımı gökhan güneyle başrolde yer aldığı melek yüzlüm filmidir.İlyas salmanla oynadığı aptal kahraman ve fakir milyoner film leride süperdir..Keşke gene dizilerdede görebilsek..Sağlıklı ve uzun ömürler dilerim..

Kaptan34 avatar Kaptan34 28 Mart 2017 09:52:19

Suna Yıldızoğlu gerisinde kalan bir oyuncu

Yandex.Metrica