Banu Alkan

Gerçek Adı Liz Remka Rebronja
Namı Afrodit
Doğum Tarihi 1 Nisan 1958
Doğum Yeri Dubrovnik-Hırvatistan
Eğitim Durumu Kartal Maltepe Lisesi

Biyografisi

Oyuncu (30)

Son Yorumlar (30)

Arsivci86 avatar Arsivci86 04 Mayıs 2019 19:09:18

8

Kim ne söylerse söylesin Banu Alkan olmasaydı Türk Sinemasında bir eksiklik kalırdı... İyi bir oyuncu mu tartışılır belki ama iyi bir yüz her zaman.

SarpBayhan avatar SarpBayhan 10 Ekim 2018 23:29:44

Banu Alkan Türk sinemasının önemli figürlerinden biri olarak akıllara kazınmış bir isimdir. Oynadığı filmlerin çoğu sinemada erotizm rüzgarı estiren filmlerdir. Ama kendisini tanıdığımız sinemadaki Afrodit olarak kalsaydı bence efsane olurdu. Kendisi Neremi Neremi diye saçma sapan bir şarkıyla gündeme geldi. Tutmadı o dönem programlara çıktı tartışmalara katıldı. Birde 2005 ya da 2006 olmalı tam hatırlayamıyorum o yıllarda atv'de yayınlanan bir programda Murat Taşdemir isimli biriyle kameralarla dolu bir evde yaşadı. Program bitince Murat isimli kişiden başka bir canlı yayında tokat yedi, geçtiğimiz yıl Dünya Güzellerim isimli programa çıktı özetle sinemadaki Afrodit efsanesini saçma işlerle bitirme noktasına getirdi. Kendisine sağlıklı günler diliyorum.

YesilcamFanatizm avatar YesilcamFanatizm 09 Mart 2018 02:41:14

10

Yeşilçam’da Banu Alkan’ın bende başka biryeri var. Zamanında güzelliği Dillere Destandı. Oyunculugu Banu Alkan’ın tecrübelidir.
Banu Alkan Türkiye’nin Afrodit lakaplı Sinema Oyuncusudur. Banu Alkan’ın en çok yankı yapan Filmleri: İlişki, Gecelerin Ka dını, Sokaktan Gelen Kadın, Nikah Masası, Bende Özledim ve onu Afrodit yapan Afrodit adlı Filmi.

Yandex.Metrica