Murat Şeker

Doğum Tarihi 25 Haziran 1973
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi / Mimar Sinan Üniversitesi Sinema Televizyon

Biyografisi

1992'ten itibaren belgesel ve dizi filmlerde prodüksiyon sorumlusu olarak çalışmaya başladı. Osman Seden, Yusuf Kurçenli ve Hüseyin Karakaş gibi yönetmenlerle çalıştı. 1996'da ilk kısa filmi "-1& quot;i çekti. Bu tarihten sonra Türk rock ve pop müzikleri için video klip çalışmaları yaptı. Aynı sıralarda önceleri hobi olarak başlayan müzik yazarlığı yavaş yavaş mesleğe dönüştü. Milliyet, Radikal ve Turkish Daily News gazeteleri ile Max ve Roll dergilerinde elektronik ve alternatif müzik üzerine kritikler yapmaya başladı. 1998 tarihinde ikinci filmi deneysel-dökümanter "Sıfır"ı yaptı. Yine aynı yıl Number One TV kanalında bir yıl boyunca "creative director" olarak görev yaptı. 2000 yılında reklam filmlerinde Sinan Çetin ile birlikte yardımcı yönetmen olarak çalıştı. Bir yandan da video klip yönetmenliği ve müzik yazarlığını sürdürdü. 2002'de iki belgesel projesi ( Pera'dan Beyoğlu'na ve Zamanın Saati) geliştirdi. 2003 tarihli üçüncü kısa filmi "Adak" ile gelecekte rotasının ne olacağını tayin etmiş oldu. 2004 yılında "Almanya Rüyası" adlı bir belgesel çekti.

Yönetmen (15)

Oyuncu (3)

Son Yorumlar (6)

cukurdizi avatar cukurdizi 14 Aralık 2017 20:17:17

Murat Şeker çok iyi yönetmen ve çok iyi bir senaristtir bana göre hele Klavye Delikanlıları keşke tekrar başlasa.

mansur34 avatar mansur34 09 Temmuz 2016 09:46:37

6

Murat şeker ilk filmi iki süper film de farklı bir komedi yapmıştı ondan sonra hep bilindik popüler işlere yöneldi hala en iyi filmi 2 süper film birden buna son filmi deliormanlı filmi de dahil bundan sonrada bu tarz komedilerden vazgeçmeyecek gibi şu an çakallarla dans 4 filmini çekiyor önceki yorumumda verdiğim 7 puanı çok görüyorum puanını 6 düşürüyorum.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 01 Kasım 2014 07:11:51

7

Murat şeker iyi bir yönetmen belki 2 süper film birden dışında iyi fimi yok ama bu onun iyi yönetmen olduğunu değiştirmiyor umarım gişe filimleri yanında iki süper film gibi deneysel filimlerde yapar ayrıca murat şeker hakkında yüksel beyin yazdığına katılıyorum gerçekten murat şeker güleryüzlülüğü ve etkliyici ses tonuylada tanışılması gerek hoş sohbet biri.

Yandex.Metrica