İsmail Baki Tuncer

Doğum Tarihi 1 Haziran 1977
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

(d. 01.06.1977, Şişli/İstanbul), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Aslen Ordu Mesudiye’li olan İsmail Baki Tuncer; 01.06.1977 de Şişli İstanbul’da dünyaya geldi.

Orta halli ve 3 çocuklu bir ailenin orta ncası olan İsmail Baki Tuncer yeteneğini küçük yaşlarda keşfetti, okulda ve mahallede arkadaşlarını hep güldürürdü. İlk olarak rahmetli Kemal Sunal’ın Şaban tiplemesiyle, sanatında her geçen gün dönemin meşhurlarını taklit etmeye başladı. 1984 yılında ilkokula doğduğu yer olan Hürriyet mahallesinde Hürriyet İlkokulu’nda başlayan İsmail, Ortaokulun ilk senesini Kuştepe Lisesi’nde okuduktan sonra Ümraniye ’ye taşındı orta ve lise eğitimini Nevzat Ayaz Lisesi nde tamamladı.

Tuncer, sayısız yetenek yarışmasını katıldı ve kazandı.

1999’da vatani görevinden dönen İsmail Baki 2001 yılında yapımcılığını Hıncal Uluç’un üstlendiği, sunuculuklarını Ali Kocatepe ve Nehir Erdoğan’ın yaptığı TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tele Pazar programında canlı yayın skeçleriyle yer aldı.

Tuncer, 2003 yılının ilk ayında Radyo Klas’da radyo programcılığına başladı. Ardından televizyon reklamlarında, dizilerde yer aldı. Bir spor kanalında “Komiglig” adlı spor komedi programı ve ayrıca “Magazin Rüzgârı” adlı programda parodilerde boy gösteren, “Kısmet Değilmiş” ve “Erkek Tarafı” dizilerinde rol alan, Meşhurlar Perdesi’nde ünlü tiplemeleri sesiyle canlandıran ve radyolarda sesiyle hayat verdiği karakterlerin olduğu reklam işleri dönen Tuncer; daha sonra Süper FM’e transfer oldu.

Tuncer, TV8’de yayınlanan “Joker” adlı şaka programında ve yine TV8’de “Co-Medya” isimli programda görev almıştır. Kanaltürk ekranlarında “Medyatip” isimli mizah programında görev alan İsmail Baki 5 Ekim 2009’da Pal FM bünyesinde program yapmaya başlamış ve 26 Ağustos 2011’den itibaren radyoculuğa ara vermiştir.

2011 sonlarında TRT-1 ekranlarında “Tonga” isimli gizli kamera bilgi yarışması sunuculuğu üstlenen Tuncer, TNT ekranlarında “İsmail” adlı programıyla izleyenlerin beğenisini kazanmıştır. Daha sonra “İsmail Baki Tv” isimli komedi programı ile FOX ekranlarında boy gösterdi.

Tuncer, evli ve iki çocuk babasıdır.

Oyuncu (8)

Son Yorumlar (7)

iskender44 avatar iskender44 15 Ocak 2018 13:12:33

İsmail bakinin oyunculuğu bence taklitçilik yeteneğinin önüne geçmiş durumda , Sabit Kanca karakteri gerçekten güzel ve komik bir karakter. Bence ismail baki ye her zaman baş rol yakışır. Başarılarının devamını diler sabit kanca 3 ü beklediğimizi bur dan iletiyorum kendisine.

vatansever10 avatar vatansever10 26 Kasım 2017 23:04:49

8

İsmail Baki komedi dalında oldukça yetenekli birisi fakat son dönemlerde televizyonlarda göremiyoruz kendisini.İsmail Baki tv de yapmış olduğu taklitlerde oldukça başarılıydı maalesef ki aynı başarıyı filmlerinde gösteremedi...Film tercihlerinde bira z daha dikkatli olmalı...

Mansuryıldırım avatar Mansuryıldırım 03 Ocak 2016 19:02:45

5

İsmail baki tuncer oyunculuk olarak bence baş rolden çok karakter rollerinde daha başarılı olabilecek bir oyuncu bunu show proğramlarında oynadığı karakterlerde gösterdi ama baş rolü kaldıramıyor umarım show proğramlarına geri döner.

Yandex.Metrica