Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Burcu Biricik (Burcu Biricik)

Burcu Biricik

Doğum Yeri : Antalya , Türkiye

Doğum Tarihi : 4 Mayıs 1989

Eğitim : Ege Ü.Arkeoloji Bölümü

Hakkında : 4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya’da doğdu. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasında "Akdeniz Kraliçesi" seçildi. Lise yıllarında katıldığı tiyatro festivalinde ödül aldıktan sonra profesyonel anlamda oyuncu olmaya karar veren Biricik, Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlarken, aynı zamanda da Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda oyunculuk eğitimi aldı. Biricik, oyunculuk kariyerine Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda stajyer kadroda yer alarak başladı. Burada İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda rol aldı. 2007 yılında Show TV'de yayımlanan Maçolar dizisindeki yan rolüyle televizyonda ilk kez yer aldı.Daha sonra Toprak'ın Günlüğü kısa filmini[3] çeken Biricik, Kanal D'de 2011 yılında yayımlanan Artiz Mektebi adlı oyunculuk yarışmasına katıldı ve burada birinciliği Alican Aytekin ile paylaştı.Daha sonra Muhteşem Yüzyıl (2011) ve Ustura Kemal (2012) dizilerinde küçük roller aldı. Show TV'de yayımlanan Düşman Kardeşler (2012) dizisindeki Derya adlı Trakyalı bir kızı canlandırdı. Oyuncu, şu sıralarda TRT 1'de yayımlanan Beni Böyle Sev (2013) dizisinde Seda karakterini canlandırmakta ve çeşitli reklâm filmlerinde oynamaktadır.mansurx

27 Eylül 2016 16:52

Burcu biricik güzel,yetenekli iyi bir oyuncu ama baş role gitmiyor yardımcı rollerde daha başarılı fettan kötü kadın rollerinde daha başarılı artiz mektebi adlı proğramda 1.olarak sektöre girdi ilk işi düşman kardeşlerde iyi performans gösterince gerisi geldi yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

25 Haziran 2013 12:35

...Genç vede güzel yetenekli oyuncuyu TV'de "Düşman Kardeşler" adlı dizi de kasap "Derya" olarak beğenerek izledim. Ümit ederim kendisini başka projelerde de izletir!..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica