Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Emrah (Emrah İpek)

Emrah

Doğum Yeri : Diyarbakır

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1971

Hakkında : Babasını 1.5 yaşında kaybeden sanatçı annesinin işi nedeniyle Elazığ'ın Gülaman ilçesinde ilkokula başladı. Okulda müzik hocası tarafından müziğe olan ilgisi, kendine öğretileni çabuk kavrayışı ve özellikle sesinin güzelliği ile dikkat çekti ve aralarında yapmış oldukları amatör bir kasetle ilk adımı atmış oldular. Emrah, ortaokul eğitimini Diyarbakır'da devam ettirirken, bu dönemde eniştesi ve yakın çevresinin teşviki ile 4 adet amatör kaset yapıldı, videoları çekildi. Bu kaset ve videolar Diyarbakır ile çevresinde büyük ilgi gördü. Kısa sürede müzik çalışmaları öğrenim ve amatörlük aşamasından çıkıp, profesyonelliğe doğru yol aldı. Emrah, 1984 yılında İstanbul'da ilk profesyonel albümleri olan "Agam Agam" ve "Gülom" ile müzikseverlerin gönlünde Küçük Emrah olarak yer almaya başladı. 1985' de "Yaralı" adlı albümü büyük ilgi gördü. 1986 - 1987 yıllarında "Boynu Bükükler" ve "Ayrılamam" albümleri ile satış rekorları kırdı. 1990 yılından itibaren albümlerinde kendi söz ve bestelerine yer vermeye başlayan sanatçının birçok parçası vazgeçilmeyen klasikler arasında yerini aldı.sefikkara80

7 Kasım 2019 00:13

Harika filmleri var.Bence sinema sektöründe müzik sektöründe olduğundan daha başarılı.

Cevap Yaz

Aylin44.

12 Eylül 2019 13:41

Emrah hem sesi güzel hem kendi çok yakışıklı bir dönem fırtınalar estirmis filmleride çok güzel

Cevap Yaz

cemmmm123

7 Nisan 2019 14:58

Emrah yönetmen olarak yeni filmler yapmalı ilk filmi gelmeyen bahar fena değildi oyuncu olarak yeni bir dizide görmek isteriz.

Cevap Yaz

yeşilçam1987

27 Mart 2018 18:52

unutabilsem dizisi harikaydı..allahın şanslı kulu bence..hem yakışıklı hem güzel sesli hem de oyunculukta yetenekli. bir insan daha ne ister allahtan..oğluyla yaşadıklarıda kimseyi ilgilendirmez sonuçta insanların icra ettiği sanat önemli.kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama yaptığı işte başarılıysa şapka çıkartacaksın.bütün dizileri iş yaptı çünkü ekrana yakışıyo ve başrolü paylaşacağı bayanla iyi oyun alışverişi yapıyor .o yaşanan aşkı ekran başındakilere hissettiriyor...uzun ömürler ve bol şanslar emrah abicim..

Cevap Yaz

devrim34

18 Ağustos 2017 20:25

Genç kızların sevgilisi hayallerini süsleyen yakışıklı karizmatik beyefendiydi. Filmleri, şarkıları, dizileri hep tuttu başarı grafiğinin hep en üstünde kaldı başardı yıllarca. Kralsın Emrah

Cevap Yaz

mansurx

18 Kasım 2016 22:08

Emrah çocuk olarak başladığı şarkıcı ve oyunculuğu günümüze kadar devam ettirmiş her zaman popülerliğini korumuş kendisini hep geliştirmiş biri yönetmen olarak ilk sinema filminde önemli bir konuya değinmişti ama film fazla ses getirmedi bundan sonra film yaparsa eğer soykut turan gibi bir görüntü yönetmeni ile çalışmalı ve filmlerinde daha popüler kişileri oynatmalı yada kendisi oynamalı yeni bir sinema filmi çekmeli fazla ara vermemeli yeni işlerinde başarılar dilerim.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

14 Ocak 2016 20:21

Kesinlikle fenomen olmuş bir adam.Bakışlarıyla,replikleriyle,filmlerindeki oyuncularla hafızalara kazındı.Oyunculuk gücünü biraz abartılı bulsam da beğenirim.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

7 Haziran 2015 03:10

Kendisini ilk müziğe başladığı yıldan itibaren geliştiren ilk türkücüydü sonra arabesk sonrada pop müzik yapmıştı sinemamıza ve dizilere oyuncu olarak hizmet etmiş kınalı karda başarılıydı son olarakta yönetmen ve senarist olarak buralara kadar gelmiş ve ününü hala devam ettirebilmişse böyle bir camiada helal olsun demek gerek.

Cevap Yaz

vatansever10

13 Nisan 2015 15:49

sefillerle,öksüzlerle,zavallılarla,vurmayınlarla bir neslin beynini sulandıran sinemamızın küçük emrah'ı......

Cevap Yaz

sevda1979

10 Mart 2015 04:49

yalnız güneş şahitti merhamet hoşeldin gülüm ve ayrılamam filmleri favorimdir kendisine başarılar dilerim..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica