Emrah

Gerçek Adı Emrah İpek
Namı Emrah Erdoğan
Doğum Tarihi 1 Ocak 1971
Doğum Yeri Diyarbakır

Biyografisi

Babasını 1.5 yaşında kaybeden sanatçı annesinin işi nedeniyle Elazığ'ın Gülaman ilçesinde ilkokula başladı. Okulda müzik hocası tarafından müziğe olan ilgisi, kendine öğretileni çabuk kavrayışı ve öze llikle sesinin güzelliği ile dikkat çekti ve aralarında yapmış oldukları amatör bir kasetle ilk adımı atmış oldular.

Emrah, ortaokul eğitimini Diyarbakır'da devam ettirirken, bu dönemde eniştesi ve yakın çevresinin teşviki ile 4 adet amatör kaset yapıldı, videoları çekildi. Bu kaset ve videolar Diyarbakır ile çevresinde büyük ilgi gördü. Kısa sürede müzik çalışmaları öğrenim ve amatörlük aşamasından çıkıp, profesyonelliğe doğru yol aldı.

Emrah, 1984 yılında İstanbul'da ilk profesyonel albümleri olan "Agam Agam" ve "Gülom" ile müzikseverlerin gönlünde Küçük Emrah olarak yer almaya başladı. 1985' de "Yaralı" adlı albümü büyük ilgi gördü. 1986 - 1987 yıllarında "Boynu Bükükler" ve "Ayrılamam" albümleri ile satış rekorları kırdı. 1990 yılından itibaren albümlerinde kendi söz ve bestelerine yer vermeye başlayan sanatçının birçok parçası vazgeçilmeyen klasikler arasında yerini aldı.

Oyuncu (33)

Müzik (3)

Son Yorumlar (42)

cemmmm123 07 Nisan 2019 14:58:36

7

Emrah yönetmen olarak yeni filmler yapmalı ilk filmi gelmeyen bahar fena değildi oyuncu olarak yeni bir dizide görmek isteriz.

yeşilçam1987 27 Mart 2018 18:52:48

10

unutabilsem dizisi harikaydı..allahın şanslı kulu bence..hem yakışıklı hem güzel sesli hem de oyunculukta yetenekli. bir insan daha ne ister allahtan..oğluyla yaşadıklarıda kimseyi ilgilendirmez sonuçta insanların icra ettiği sanat önemli.kimse kims eyi sevmek zorunda değil ama yaptığı işte başarılıysa şapka çıkartacaksın.bütün dizileri iş yaptı çünkü ekrana yakışıyo ve başrolü paylaşacağı bayanla iyi oyun alışverişi yapıyor .o yaşanan aşkı ekran başındakilere hissettiriyor...uzun ömürler ve bol şanslar emrah abicim..

devrim34 avatar devrim34 18 Ağustos 2017 20:25:13

Genç kızların sevgilisi hayallerini süsleyen yakışıklı karizmatik beyefendiydi. Filmleri, şarkıları, dizileri hep tuttu başarı grafiğinin hep en üstünde kaldı başardı yıllarca. Kralsın Emrah

Yandex.Metrica