Emrah

Gerçek Adı Emrah İpek
Namı Emrah Erdoğan
Doğum Tarihi 1 Ocak 1971
Doğum Yeri Diyarbakır

Biyografisi

Babasını 1.5 yaşında kaybeden sanatçı annesinin işi nedeniyle Elazığ'ın Gülaman ilçesinde ilkokula başladı. Okulda müzik hocası tarafından müziğe olan ilgisi, kendine öğretileni çabuk kavrayışı ve öze llikle sesinin güzelliği ile dikkat çekti ve aralarında yapmış oldukları amatör bir kasetle ilk adımı atmış oldular.

Emrah, ortaokul eğitimini Diyarbakır'da devam ettirirken, bu dönemde eniştesi ve yakın çevresinin teşviki ile 4 adet amatör kaset yapıldı, videoları çekildi. Bu kaset ve videolar Diyarbakır ile çevresinde büyük ilgi gördü. Kısa sürede müzik çalışmaları öğrenim ve amatörlük aşamasından çıkıp, profesyonelliğe doğru yol aldı.

Emrah, 1984 yılında İstanbul'da ilk profesyonel albümleri olan "Agam Agam" ve "Gülom" ile müzikseverlerin gönlünde Küçük Emrah olarak yer almaya başladı. 1985' de "Yaralı" adlı albümü büyük ilgi gördü. 1986 - 1987 yıllarında "Boynu Bükükler" ve "Ayrılamam" albümleri ile satış rekorları kırdı. 1990 yılından itibaren albümlerinde kendi söz ve bestelerine yer vermeye başlayan sanatçının birçok parçası vazgeçilmeyen klasikler arasında yerini aldı.

Oyuncu (30)

Müzik (3)

Son Yorumlar (40)

devrim34 avatar devrim34 18 Ağustos 2017 20:25:13

Genç kızların sevgilisi hayallerini süsleyen yakışıklı karizmatik beyefendiydi. Filmleri, şarkıları, dizileri hep tuttu başarı grafiğinin hep en üstünde kaldı başardı yıllarca. Kralsın Emrah

mansurx avatar mansurx 18 Kasım 2016 22:08:21

7

Emrah çocuk olarak başladığı şarkıcı ve oyunculuğu günümüze kadar devam ettirmiş her zaman popülerliğini korumuş kendisini hep geliştirmiş biri yönetmen olarak ilk sinema filminde önemli bir konuya değinmişti ama film fazla ses getirmedi bundan sonra film yaparsa eğer soykut turan gibi bir görüntü yönetmeni ile çalışmalı ve filmlerinde daha popüler kişileri oynatmalı yada kendisi oynamalı yeni bir sinema filmi çekmeli fazla ara vermemeli yeni işlerinde başarılar dilerim.

Rıza_Nur avatar Rıza_Nur 14 Ocak 2016 20:21:45

10

Kesinlikle fenomen olmuş bir adam.Bakışlarıyla,replikleriyle,filmlerindeki oyuncularla hafızalara kazındı.Oyunculuk gücünü biraz abartılı bulsam da beğenirim.

Yandex.Metrica