Fatma Girik

Yorumlar

Tuba.Artan avatar Tuba.Artan 12 Ekim 2017 10:20:25

9

60 lı yıllarda ki filmlerinde ara ara izlediğim aşırı frapanlığını ve seksapelliğini es geçersem oyunculukta ilk sıraya koyduğum aktris. Role hakimiyeti diğer bayan oyunculardan bir tık daha ileridir. Yeşilçamın bana göre en başarılı leydisidir.

KartalTibetTutkunu avatar KartalTibetTutkunu 13 Haziran 2017 06:34:04

Yeşilçam'ın dört yaprak yoncaları içinde 3. olarak kabul edilir ödül sıralamasında 1. Hülya KOÇYİĞİT'ten sonra 2. olarak Türkan ŞORAY'ın önünde yerde aldığı Genelde görüş böyledir Ama tek Anadolu halkı yapsa bu tabloyu O'nu 1.liği taşır kesin güçlü a naç erkeksi oyun figürle bir bütünlük sağlaması nedenli bunu doğrulamaktadır Sanatçımızı sağlık dolu bir yaşam dilerim.

Kaptan34 avatar Kaptan34 09 Temmuz 2016 14:39:45

İlginç tir sinemada fatma girik hiç ısınamadım belki eşinin yapımcı olması bir.çok konu olabilir samimiyet yada yetersiz bir oyunculuk olarak görmem ama benim de çok hoşuma giden hatta sinemada bu kadar kalıcı olmasına saplayan diye düşündüğüm filmle ri var Yavaş Gel Güzelim Yaralı Aslan Halk Çocuğu Koçum Benim Varan Bir Duyduk Duymadık Demeyin Yıldız Tepe Üç Kardeşe Bir Gelin Kızım Namus Ölmeyen Şarkı Dağdan İnme Kafkas Kartalı Vuruldum Bir Kıza Köroğlu ve Solan Bir Yaprak Gibi Filmleriidir

Yandex.Metrica