Fahriye Evcen

Gerçek Adı Fahriye Evcen
Namı Necla
Doğum Tarihi 4 Haziran 1986
Doğum Yeri Solingen/Almanya
Eğitim Durumu Dusseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bülümü
Ajans ACANS Entertainment

Biyografisi

Fahriye Evcen (d. 4 Haziran 1986, Solingen), Türk sinema ve dizi oyuncusu. Yaprak Dökümü dizisindeki Necla rolüyle ün kazanmıştır.

Solingen'de doğan Fahriye Evcen, çocukluğunda Almanya'da ailesi il e zor zamanlar geçirdi. Yedi yaşında iken Alman Neo-Naziler Solingen şehrinde Türklerin yaşadığı evleri yakmaya başlayınca, Evcen'in ailesi dikkat çekmemek için evlerinin ışıklarını hep kapalı tuttu.[1][2][3] Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde okurken dizi teklifleri alınca, okulu dondurup annesiyle birlikte İstanbul'a yerleşen Fahriye Evcen, Yaprak Dökümü adlı dizide Necla karakterini canlandırdı. Fahriye Evcen ilk sinema deneyimini 11 Nisan 2008 tarihinde yayınlanan Cennet filminde başrol oyuncusu olarak yaşadı, aynı sene Aşk Tutulması filminde başrol oynadı. Almanya'daki üniversite eğitimini tamamlamayan Evcen, Boğaziçi Üniversitesi'nde tarih bölümünden mezun olmuştur.[4] Yapımcılığını TİMS Productions'ın yaptığı Çalıkuşu'nda Feride karakterine canlandırdı.[5] Çalıkuşu'nda başrolü paylaştığı Burak Özçivit'le yeniden, bu sefer bir sinema filmi ''Aşk Sana Benzer'' ile yakında beyazperdeye dönmüştür.

Oyuncu (20)

Son Yorumlar (39)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 17 Şubat 2017 20:46:28

10

başarılı bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. üstelik çok güzel. yaprak dökümü,çalıkuşu,kurt seyit en başarılı çalışmalarıdır bana göre. inşallah bu başarısını sürdürür. şuan oynadığı ölene kadar dizisi ninde de kendini kanıtlamaya devam ediyor.

halilmutluyorgali avatar halilmutluyorgali 28 Aralık 2016 21:59:46

Fahriye Evcen Yaprak Dökümü dizisinde yıldızı parlamaya başlayınca bir çok dizi ve filmde başarılı bir biçimde oyunculuğunu sergiledi Özellikle Burak Özçivit'le baş rolü paylaştığı Reşat Nuri Güntekin'in romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Ferid e karakteriyle başarısını perçinledi ve aynı zaman sevgili olduğu Burak Özçivit'le Aşk Sana Benzer filminde yine baş rolü paylaştılar oynadığı diğer filmlerse Cennet Aşk Tutulması Takiye : Allah Yolunda Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak ve Evim Sensin gibi önemli filmler

mansur34 avatar mansur34 11 Temmuz 2016 17:31:42

7

Fahriye evcen yaprak dökümünden beri oyunculuğunu geliştirdi ama hala alman aksanından kurtulamadı son dönemde hep aynı tarz aşk hikayelerinde oynuyor evet aşk filmlerine yakışıyor ama artık bu rollerden sıyrılmalı bir zeki demirkubuz yada nuri bilge ceylan filminde de görmek isterim sesi de güzel bir türkü yada eski türk filmlerinde çalan şarkılardan bir albüm yapsa müzikde de ses getirebilir yeni dizi ve filmlerde farklı rollerle şaşırtır umarım bizi albüm sürprizi de yaparsa kendi kariyeri için de iyi olur.

Yandex.Metrica