Pınar Özışık

Doğum Tarihi 16 Haziran 1985
Doğum Yeri Balıkesir
Eğitim Durumu Müjdat Gezen Sanat Merkezi - Tiyatro Bölümü Akşam Okulu

Biyografisi

Özel tiyatrolarda uzun seneler çalışan oyuncu, 27 Mart 2009 Dünya Tiyatrolar Günü'nde kurduğu; "Letafet Hanım Tiyatrosu" ile dört dönem çocuk oyunları sahneledi, turneler düzenledi. Sahnelediği oyunla rda oynayan Özışık, yazarlık ve rejisörlük alanlarında da kendisini yetiştirmeyi sürdürdü. 2010 senesinde sahnelediği, "Pamuk şeker ve Büyülü Şato" isimli çocuk oyunu ile "İstanbul Kültür Müdürlüğü" tarafından "Gelecek Vaat Eden En İyi Kadın Oyuncu" ve "Gelecek Vaat Eden En İyi Oyun Yazarı" ödüllerine layık görüldü.

En son (2013), "Tut Elimden-Hızır Ekip" isimli (bkn. Samanyolu TV tarafından yayınlanan programların listesi#Yerli dizi; "Savunma ve Aile Bakanlığı tarafından kurulmuş olan bir kurtarma ekibinin yaşadığı sıra dışı olayları ve aile yapılarını konu alan dizide; kurtarma ekibinin bir üyesi olan, konservatuar tiyatro bölümü mezunu, mücadeleci, çalışkan, atik ve sempatik bir kadını, "Selma" karakterini, 35 bölüm canlandırdı.

Oyuncu (9)

Son Yorumlar (4)

kadireyilmez 01 Mart 2013 17:42:05

Farklı bir yüze sahip olan Pınar Özışık' ın performansı, bırakın Türk yapımlarını, bir çok yabancı yapımdaki ödüllü oyunculara taş çıkartır. Karakteri canlandırmıyor, o olup; yaşıyor. Başarılarının devamını diliyorum.

tolgaozisik 18 Mart 2007 18:31:03

10

Yeşeren düşler dizisindeki 3.bölümdeki performansı alkışı hakediyor.Çok iyi yerlere gelecegine yürekten inanıyorum...

sinocum 29 Ocak 2007 20:53:01

10

Bencede bu kız çok iyi mevkilere gelecek.HAYATI Boyunca idealleri uğruna çok çalıştı onu mutlu görmek herkesi mutlu eder hayatın boyunca başarılar pınar özışık(s.ç)

Yandex.Metrica