Pınar Dikici

Gerçek Adı Zeynep Pınar Dikici
Doğum Tarihi 18 Nisan 1986
Doğum Yeri İzmir
Eğitim Durumu Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü
Ajans People Talent Management

Biyografisi

Zeynep Pınar Dikici, (d. 18 Nisan 1986, İzmir) Türk oyuncudur. Yönetmenliğini Erhan Tursun’un yaptığı, müziklerini İskender Paydaş'ın hazırladğı Ümit Milli dizisi ile önplana çıkmıştır. 2007 yılında K ader dizisinde 'Ayşe' karakterini canlandırmıştır. Parmaklıklar Ardında dizisinde Şebnem Güner'i canlandırmış, ikici sezonda karakterinin hapisten çıkmasıyla beraber diziden ayrılmıştır. Adanalı dizisinde Maraz Ali'nin kardeşi "Ayşegül'ü" canlandırdı. Es-es dizisinde 'Menekşe' karakterini canlandırmıştır. Suna adlı Akçay'da çekilen filmde, Türkan Şoray'ın yeğeni Elif'i canlandırmıştır. Tövbeler Tövbesi ve Düşman Kardeşler dizilerinde oynamasının ardından şu anda Fatih Harbiye adlı dizide Şaika rolünü canlandırmaktadır.

Oyuncu (23)

Son Yorumlar (14)

yeşilçam1987 29 Mart 2018 04:35:08

7

bence başrolü hakediyor ama bir türlü istediği yere gelemedi..güzellik yetenek hepsi mevcut ama şansta bir oyuncunun hayatında önemli bir faktör...başarılar dilerim..

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 10 Ağustos 2012 02:33:15

Bende şu sıralar onu "Düşman Kardeşler" Adlı TV Dizisinde Camalia olarak izliyorum. Yorumlayıcılar salt güzel fiziğinden söz etmişler ama haksız da değiller. Bana göre oyuncu olarak da güzel ve başarılı. Yolu açık olsun..

yedikule_zindanı avatar yedikule_zindanı 30 Nisan 2010 03:10:04

8

Güzel fiziği ile de iyi bir genç oyuncu ..

Yandex.Metrica