Nalan

Gerçek Adı Emine Nâlân Tokyürek
Doğum Tarihi 15 Kasım 1973
Doğum Yeri Eskişehir
Eğitim Durumu İstanbul Teknik Üniversitesi Musiki Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi

Biyografisi

1994'te ilk solo albümü olan "Of Aman"ı yayınlayan sanatçı, uzun süre "Of Aman Nalan" adıyla anılmıştır. Hemen her albümünden en az birer hit çıkaran sanatçı genellikle kendi şarkılarını kendisi yazma kta ve bestelemektedir. 2007 yılında farklı tarzda şarkılar söyleyerek, Türk Sanat Müziği eserlerini yorumladığı "Türk Sineması Klasikleri" albümünü yayınladı.

Nalan'ın dokuzuncu stüdyo albümü "Demode" 3 Mart 2009'da Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya sürüldü. Albümün ilk klibi "Yaralıyım" oldu. Albümün ikinci klibi ise Eyüp Dirlik tarafından çekilen "Mnyk" şarkısı oldu. Sanatçı, 2009 yılının Kasım ayında yayınlanan Şükrü Tunar tribute'ü "Şükrü Tunar Eserleriyle Serkan Çağrı" albümünde "Unut Beni Kalbimdeki Hicranla Yalnız Kalayım" adlı Türk sanat müziği eseriyle yer almıştır. Demode albümünün üçünü klibi ise Söz Verdik Biz Allah'a şarkısına gelmiştir. Bu parçalar dışında Demode albümünden Aramadın ve Demode şarkıları da dinleyiciler tarafından sevilen parçalar olmuştur.

Oyuncu (2)

Son Yorumlar (4)

dikişsizsabri avatar dikişsizsabri 20 Kasım 2014 16:18:39

10

çok iyi bir yorumcu.

Lalegül34 avatar Lalegül34 17 Şubat 2014 12:11:27

10

türk müziğinin yetiştirdiği ender özel sanatçılarının başında gelen bir sanatçı kendisini çok ama çok beğeniyorum ve seviyorum yaptığı müzikler çok başarılı dinlemesi ayrı güzel kendisini bir dizi de başrolde görmek çok isterdim sanat camiasında duru şu ile örnek olmuştur başarılı sanatçı....

fdts avatar fdts 08 Eylül 2009 11:27:09

8

şarkıları çok güzel çok beğendiğim sanatçılardan birisi.

Yandex.Metrica