Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Demi Moore (Demetria Gene Guynes )

Demi Moore

Doğum Yeri : New Mexico, ABD

Doğum Tarihi : 11 Kasım 1962neconeco

19 Şubat 2010 19:24

Kadın ve Kedi - Şayet, MovieLine der­gisinin 4. cildinin 5. sayısında yayımlanan Demi Moore'un siyah beyaz fotoğraflarını görmeseydim, kadın ile kedinin bu kadar birbirine benzediğini asla tahmin edemezdim.

Aslını ararsanız, kaçak işi 9 mm'lik mermi etkisindeki yukarıdaki ifadem biraz özürlü; çünkü, beynimin yüksek tansiyona mahkûm kıvrımlarında tasarladığım mimetizm, kadın ile kedinin fizikî benzerliğinde değil. Aksine, bu mimetizm, Demi Moore'un gözleri ile piramitler çağından kalma o ince uzun tekir kedinin gözlerinde CinemaScope'laşmaktadır - Demi Moore'un gözleri: Biz erkeklere "şehla uzaklıkta": Kedi'nin gözleri: Biz insanlara "alışık uza­klıkta". Tersine de çevirebilirsiniz. Kedi'nin gözleri: Biz insanlara "şehla uzaklıkta"; Demi Moore'un göz­leri: Biz erkeklere "alışık uzaklıkta",diye.

Gözlerdeki "alışık uzaklık", ölümü tanımanın Sezai Karakoç şiirindeki gözyaşlarıdır;

Demi Moore'un, Tunalı Hilmi'de veya Bağdat Caddesinde zengin piçlerinin hız meraklarına kur­ban kedilerin gözlerindeki "son güz" gibi. Gözlerdeki "şehla uzaklık", şiir için fazla ham ve ilkel olsa da, taciz denilen arkaik bir kalıntıdır, arasında erkek ile dişi'nin ve inşaat plânlarında bile yer alan; Taciz'deki Demi Moore'un, trafik bilgilerini öğrenemeyen kedi­lerin bir yandan öbür yana geçerlerken hayatlarıyla ödedikleri "taciz" gibi - Kadın ve Kedi: "Birinin öbüründe kaybolduğu yanlışlık türküsüdür", kısacası.

Demi Moore - Kadın ve Kedi'nin birbirinde kavbolduğu "yanlış bedenin türküsü" değil mi? Şayet, şüpheleriniz varsa, Ahlâksız Teklifi yeniden seyredin derim, size.

Taner Ay

Cinemascope Kadınlar & Cinemascope Erkekler

Cevap Yaz

ulaş34

23 Şubat 2009 04:08

Güzel ve seksi bir oyuncu.Oyunculuk konusunda'da çok iyi bir aktirist.İyi olan filmleri var.Beyendiğim bir oyuncu.Yasını göstermiyen fiziğini koruyan bir bayan.İlerde daha'da iyi yapımlarda görürüz umarım.

Cevap Yaz

osman_srln

23 Aralık 2008 12:34

çok güsel ve yetenekli oyuncu

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

23 Ekim 2008 22:40

demi moore'un gecen gün bir gazetede 1981 yılından başalyark yaklaşık bu seneye gelene kadar 15 adet fotoğrafını yayınladı,hepsinden birbirinden güzelmiş,önceki yorumumda başarısı orta seviye demiştim,resimlerden sonra bunu iyi yapmaya karar verdim..

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

19 Eylül 2008 21:55

dogrusu demi moore'nun perfomansı filmden filme değişiyor,biri iyi bir kötü kestiremiyorsunuz filmde ne yapacağını,bence o kadar da güzel denilmez,belki bunda 46 yaşında olmasına bağlayabilirim..başarısı orta seviyelerde.

Cevap Yaz

badem ağacı

3 Nisan 2008 22:03

güzel bir kadın fakat hiç bir zaman değerli bir oyuncu olamadı. olması da gerekmiyordu zaten:)

Cevap Yaz

capone

9 Mart 2008 16:48

güzel bir kadın ancak hayalet teki performansı dışında o kadar iyi oyunları yok

Cevap Yaz

prestige

5 Mart 2008 15:46

iyi oyuncu ama bazen kendini fazlaca kasıyo.tam istenilen duyguyu vermede zorlanıyo gibi.

Cevap Yaz

f_ebru_b

20 Ocak 2008 18:18

başarılı oyuncu ama daha çook beni kocası ilgilendiriyo.

Cevap Yaz

zzSEDAzz

17 Ocak 2008 20:18

güzel ve başarılı bir oyuncu

Cevap Yaz
Yandex.Metrica