Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Keanu Reeves (Keanu Charles Reeves)

Keanu Reeves

Doğum Yeri : Beyrut, Lübnan

Doğum Tarihi : 2 Eylül 1964

Eğitim : Müzisyen

Hakkında : 1964 Lübnan doğumlu Kanada’lı ünlü oyuncu ve müzisyen Keanu Reeves oyunculuk kariyerinin yanında kendi grubu The Dogstar’da bas gitar çalmaktadır. Anne ve babası boşandıktan sonra annesi kız kardeşiyle Keanu’yu alarak New York’a taşınmıştır. Dört lise değiştiren ve hiç birinden mezun olamayan Keanu 15 yaşında Wolfboy adlı oyunla Toronto’da oyunculuk kariyerine başladı. Hokey takımına giren ve The Wall takma adını alan ünlü oyuncu sakatlanıp sporu bırakmak zorunda kalır. 1993’te en iyi arkadaşı River Phoenix’i kaybeder. Kız kardeşinin üzücü bir şekilde lösemi hastası olması , erkek kardeşinin ise devamlı girip çıktığı hapis maceraları yüzünden kendi hayatını bir türlü yaşayamaz. Reeves birkaç sene sonra Jennifer Syme ile tanışır , 1999’da sevgilisi düşük yapar. Birkaç yıl sonra, Reeves’in “absürt” olarak tanımladığı trajik olay hayatının son çivisini de çakar; Jennifer Syme, katıldığı bir parti çıkışında trafik kazası geçirerek hayatını kaybeder. Al Pacino, Laurence Fishburne, Hugo Weaving, Charlieze Theron gibi sinema tarihinde yer etmiş bir çok ünlü oyuncuyla birlikte rol alan Reeves’in filmlerinden bazıları ; Şeytanın Avukatını, John Wick, 47 Ronin, Constantine, Speed ve Kasımda Aşk Başka'dır. En çok ses getiren filmi The Matrix’tir. Matrix filminden kazandığı 75 milyon doları set ekibine bağışlamıştır. Keanu Reeves’in Hollywood Bulvarı’nda yıldızı bulunmaktadır.

İlgili FilmlerSinemakralı1

23 Mart 2020 09:03

Aksiyon ve macera filmlerine yakışan yakışıklı,karizmatik bir oyuncu oyunculuğu da idare eder.

Cevap Yaz

performer

4 Mart 2018 22:29

şimdi burada lübnan beyrutlu olduğunu öğrenince sevgi duymaya başladım.

Cevap Yaz

razorback

23 Aralık 2008 14:45

matrixteki rolünün hakkını vermişti bence. donuk bi tiplemesi var ve ona yakışıyo.

Cevap Yaz

osman_srln

20 Aralık 2008 16:27

matrix serisinde oyunculuğu süperdi yetenekli birisi

Cevap Yaz

trockyali

17 Aralık 2008 13:51

Adının anlamı "Dağlardan esen rüzgar" dır...

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

28 Temmuz 2008 17:21

MATRİX'İ İZLEDİĞİMDE PEK BEĞENMEMİŞTİM OYUNCULUĞUNU AMA HIZ TUZAĞINDA PERFOMANSIYLA YANILGIYA DÜŞTÜĞÜMÜ ANLADIM..HIZ TUZAĞINDA ÖYLE BAŞARILI İŞLERE İMZA ATTI Kİ ONUN YERİNDE KAÇ KİŞİ BU İŞİ BAŞABİLİRDİ.TABİ Kİ ÇOK KALİTELİ VE BAŞARILI BİR OYUNCU.YAKISIKLIDA.REEVES YENİ FİLMLERİ MERAKLA BEKLİYORUM..

Cevap Yaz

malcolmx

27 Mayıs 2008 18:27

çok kaliteli bi oyuncu.. matrix filmleriyle ününe ün kattı, hatta yeniden dogdu.. gayet karizmatik ve yakısıklı, rollerinde ve isinde cok basarili bence

Cevap Yaz

okyns

17 Mayıs 2008 16:51

polis,katil,aşık,serseri....bu adam her rolü layıkıyla yapıyor.bayılıyorum ona

Cevap Yaz

jet li

13 Nisan 2008 08:43

başarılı ve karizma bir oyuncu aksiyon filmlerine çok yakışıyor

Cevap Yaz

Sineperi

2 Kasım 2007 13:08

Hem aksiyon hem duygusal filmleri başarıyla canlandırıyor, biraz komik, biraz çekici, biraz seksi, melez bir oyuncu. İzlemekten keyif alıyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica