Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Robin Williams (Robin McLaurim Williams)

Robin Williams

Doğum Yeri : Chicago - ABD

Doğum Tarihi : 21 Temmuz 1951

Ölüm : 2014-08-11

Eğitim : University of Michigan

Hakkında : Robin Williams üniversitede Siyaset Bilimi okudu. Üniversiteden mezun olduktan sonra gece kulüplerinde gösteriler yaptı. Sinema sektörüne buradan geçti. Sahne hayatı boyunca 3 Grammy ödülü aldı. 1987'de çevirdiği Günaydın Vietnam filminde bir ordu radyo muhabirini canlandırdığı rolüyle ün kazandı. Yalnız komedi filmleriyle değil, drama dalında da başarılar elde etti. 1997 yılında Empire Magazine dergisince gelmiş geçmiş en yetenekli 100 aktör arasına dahil edilerek 63. sırada yer aldı. Entertainment Weekly tarafından yaşayan en komik adam seçildi. Sanatçı halen San Fransisco'da bulunan Rubicon Restaurant'ı, Robert de Niro ile birlikte işletmektedir. Hobileri arasında Bisiklet ve Rugby bulunmaktadır.Marsha Garces Williams ile 30 Nisan 1989'da ikinci evliliğini yapan sanatçının bu evliliğinden iki çocuğu vardır.11 Ağustos 2014 yılında evinde intihar ederek yaşamına son vermiştir.

İlgili FilmlerKpax08

4 Kasım 2015 11:37

Holywood'dan beş oyuncu say deseler sayacağım isimlerden birisidir. Her şeyin ötesinde çok farklı bir tip ve farklı bir oyuncu. Böylesi başarılı ve sevilen bir adamın intihar etmesi akıl alır şey değil.

Cevap Yaz

dioy

10 Mart 2015 11:22

Hayatın koşuşuturmacasına ara vererek, medyanın yayın organlarından uzak geçirdiğim bir zaman diliminde (yani tatil için ailemin yanında bulunduğum bir zamanda) ölmüş olduğunu an itibariyle yeni öğrendiğim ve ilk olarak çocukluğumun TRT sinde, baş aşağı sallanmış haldeyken "Mork, Orsen'i arıyor. Cevap ver Orsen" repliğiyle hatırladığım, büyük ustaya, damağımızda bıraktığı seyirlik lezzetler için teşekkür ederim. Toprağı bol olsun.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

25 Kasım 2014 21:37

Sadece komedi filimlerinde değil ciddi rollerdede çok iyiydi baskı 2002 ve uykusuz 2002 filimlerinde o kadar iyi oynamışdıki bir daha komedide iyi baba rollerinde inandırıcı olamadı sanırsam 80 li ve 90 yılardaki popülerliğini son dönemde kaybedince bunalıma girdi ve ne yazıkki bu çok iyi oyuncuyu intihar etmiş olarak öldüğünün haberini aldığımızda onu seven hayranları olarak bu kadar umut ve yaşama dolu filimlerin oyuncusunun intihar ederek ölümüne inanamadık ama filimleriyle hep yaşayacak artık bir efsane kemal sunal gibi.

Cevap Yaz

Haqan

13 Ağustos 2014 00:07

Yılda 3 kere 5 kere aklımıza gelsen de..Hatta bazılarında tebessümün isminin önüne geçtiginden dolayı ismini hatırlamak için 3-5 saniye uğraşsak da meğer ne kadar büyük bir boşluğu dolduruyormuşun içimizde.. Varlığının kıymetini yeterince bilememişiz ki habelere göre bugün olmayışında kendi çapımda ve payıma sorumluluk hissediyorum. Benden önceki arkadaşın yorumunda dediği gibi. Canımız çok yandı Robin.

Cevap Yaz

hüseyin86

12 Ağustos 2014 16:45

canımızı yaktın be Robin.

Cevap Yaz

export35

12 Ağustos 2014 13:18

Ölümü zamansız oldu, Diğer yaşlı aktörler kadar rağbet görmedi ama oyunculuğu her zaman iyiydi. Ne diyelim Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

o_vakit

12 Ağustos 2014 13:06

Keating: Bay Pitts, neredesiniz? Kitabından sayfa 542′ye aç. Şiirin ilk dörtlüğünü oku. Pitts: Vaktini İyi Değerlendiren Bakireler mi? Keating: Evet, o şiir. Size uygun değil mi? Pitts: “Henüz vaktin varken tomurcukları topla. Zaman hâlâ uçup gidiyor . Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.” Keating: Sağ olun, Bay Pitts. Henüz vakit varken tomurcukları topla. Bu duygunun Latince ifadesi, Carpe Diem. Ne demek olduğunu bilen var mı? Meeks: Yaşadığın günü kavra. Keating: Yaşadığın günü kavra! Henüz vakit varken tomurcukları topla. Yazar bunu neden yazmış? Öğrenci: Acelesi var. Keating:Bilemediniz. Ama önemli olan yarışmaktı. Çünkü hepimiz solucan yemi olacağız, arkadaşlar! Buna ister inanın, ister inanmayın, her birimiz bir gün nefes almayı kesecek ve öleceğiz. Şimdi öne doğru bir adım atın. Ve geçmişten gelen bu yüzleri biraz inceleyin. Onlara daha önce ciddi olarak bakmadınız. Sizden pek farklı değiller. Aynı saç modeli. Tıpkı sizler gibi hormonlara sahipler. Sizler gibi yenilmez hissediyorlar! Dünya onlar için bir istiridye. Çok büyük şeyler başaracaklarına inanıyorlar. Sizler gibi gözleri umutla dolu. Peki yapabileceklerini yapmak için yaşamaya acaba çok geç mi başladılar? Çünkü bu oğlanlar artık çiçeklere gübre oldu. Ama eğer dikkatle dinlerseniz size fısıldadıklarını duyarsınız. Yaklaşın. Dinleyin! Duyuyor musunuz? Carpe… Carpe… Carpe Diem… Yaşadığınız günü kavrayın, çocuklar. Hayatınızı olağandışı yapın! Ölü Ozanlar Derneği...1989 Elveda Kaptan, elveda Robin Williams...

Cevap Yaz

mustafapehlivanoglu

24 Aralık 2012 21:30

River Phoenix 31 ekim 2013 te zaman aşımına uğrayacaktır .

Cevap Yaz

death note

26 Mayıs 2009 22:21

beğendiğim hatta bayıldığım sayılı oyunculardan biri. kesinlikle her filmi izlenmeye değer...

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

27 Kasım 2008 16:22

ya o neydi ya öyle.cem yılmaz'a bile taş çıkartacak kadar guzel radyo spikerliği yapıyordu..neydi o öyle ""good morning vietnam" bu sözü duyun gerisini siz düşünün filmde..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica