Robin Williams

Gerçek Adı Robin McLaurim Williams
Doğum Tarihi 21 Temmuz 1951
Ölüm Tarihi 11 Ağustos 2014
Doğum Yeri Chicago - ABD
Eğitim Durumu University of Michigan

Biyografisi

Robin Williams üniversitede Siyaset Bilimi okudu. Üniversiteden mezun olduktan sonra gece kulüplerinde gösteriler yaptı. Sinema sektörüne buradan geçti. Sahne hayatı boyunca 3 Grammy ödülü aldı. 1987' de çevirdiği Günaydın Vietnam filminde bir ordu radyo muhabirini canlandırdığı rolüyle ün kazandı. Yalnız komedi filmleriyle değil, drama dalında da başarılar elde etti. 1997 yılında Empire Magazine dergisince gelmiş geçmiş en yetenekli 100 aktör arasına dahil edilerek 63. sırada yer aldı. Entertainment Weekly tarafından yaşayan en komik adam seçildi. Sanatçı halen San Fransisco'da bulunan Rubicon Restaurant'ı, Robert de Niro ile birlikte işletmektedir. Hobileri arasında Bisiklet ve Rugby bulunmaktadır.Marsha Garces Williams ile 30 Nisan 1989'da ikinci evliliğini yapan sanatçının bu evliliğinden iki çocuğu vardır.11 Ağustos 2014 yılında evinde intihar ederek yaşamına son vermiştir.

Oyuncu (88)

Son Yorumlar (22)

Kpax08 avatar Kpax08 04 Kasım 2015 11:37:32

Holywood'dan beş oyuncu say deseler sayacağım isimlerden birisidir. Her şeyin ötesinde çok farklı bir tip ve farklı bir oyuncu. Böylesi başarılı ve sevilen bir adamın intihar etmesi akıl alır şey değil.

dioy avatar dioy 10 Mart 2015 11:22:20

9

Hayatın koşuşuturmacasına ara vererek, medyanın yayın organlarından uzak geçirdiğim bir zaman diliminde (yani tatil için ailemin yanında bulunduğum bir zamanda) ölmüş olduğunu an itibariyle yeni öğrendiğim ve ilk olarak çocukluğumun TRT sinde, baş aş ağı sallanmış haldeyken "Mork, Orsen'i arıyor. Cevap ver Orsen" repliğiyle hatırladığım, büyük ustaya, damağımızda bıraktığı seyirlik lezzetler için teşekkür ederim. Toprağı bol olsun.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 25 Kasım 2014 21:37:56

10

Sadece komedi filimlerinde değil ciddi rollerdede çok iyiydi baskı 2002 ve uykusuz 2002 filimlerinde o kadar iyi oynamışdıki bir daha komedide iyi baba rollerinde inandırıcı olamadı sanırsam 80 li ve 90 yılardaki popülerliğini son dönemde kaybedince bunalıma girdi ve ne yazıkki bu çok iyi oyuncuyu intihar etmiş olarak öldüğünün haberini aldığımızda onu seven hayranları olarak bu kadar umut ve yaşama dolu filimlerin oyuncusunun intihar ederek ölümüne inanamadık ama filimleriyle hep yaşayacak artık bir efsane kemal sunal gibi.

Yandex.Metrica