Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Jackie Chan (Chan Kong-Sang, Chen Yuen-Lung)

Jackie Chan

Doğum Yeri : Hong Kong

Doğum Tarihi : 7 Nisan 1954

Hakkında : Çok fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 7 yaşında Çin Opera Araştırma Enstitüsü'ne başlayan Chan, 17 yaşına kadar bu operaya devam etti. Bu dönemde dövüş sanatları ve akrobasi alanındaki yeteneklerini geliştirme imkanı buldu.

İlk gençlik yıllarında Cheng Lung ismiyle bazı filmlerde rol alan Chan, 20 yaşına gelmeden 25 filmde rol aldı. İşe cambazlıkla başlayan Chan, Bruce Lee'nin varisi olmaya aday gösteriliyordu. İlk filmlerinde soğuk ve ciddi karakterleri canlandıran genç aktör, oyunculuğunun dikkat çekmesi üzerine, bu ciddiyetinden sıyrılıp komedi filmlerinde boy göstermeye başladı.1978'de rol aldığı "The Young Master"dan bu yana hemen hemen bütün filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Chan, bu filmlerin çoğunun senaristliğini de üstlendi.

İlgili FilmlerYorgun

7 Nisan 2020 11:10

Karate ve polisiye tarzı filmlerin unutulmaz jönü. Kavga sahnelerinde çok başarılı, çok gerçekçi.jest ve mimikleriyle insanı hem güldürüyor hem de filmi izlettiririyor.Altın Yumruk İstanbulda, ikiz Ejderler,korkusuz sırtlan, bitirim ikili en güzel filmleridir bence.

Cevap Yaz

KralAkrep07

6 Nisan 2020 18:13

Bizim Sinemamızda Cüneyt Arkın Neyse Jackie Chan Da Dünya Sinemasında Öyledir... Dev Aktör , Capitol Arkadaşında Da Dediği Gibi Dövüş Sahnelerine Komedi Katması Onu Daha Da Çok Sevdirdiği Bizlere Favori Jackie Chan Filmim Fırtına Adam...

Cevap Yaz

capitol

24 Aralık 2016 07:21

Çocukluğumun yıldızı onu büyük bir zevkle izlerdim filmleri bir başkaydı. Filmlerine aynı zamanda komedi katması filmi dahada güzelleştiriyordu. En sevdiğim 3 filmi ikiz ejderler Afrika kaplanı ve süper polis.

Cevap Yaz

tevfikcakmak

5 Haziran 2016 03:22

Son yıllarda çevirdiği birbirinden güzel ve sürükleyici filmleri ile sinema seyircisini peşine takan büyük bir yıldızdır benim için.

Cevap Yaz

Burak67

27 Aralık 2012 21:31

fırtına adam filmi bu listede ekli mi?

Cevap Yaz

ayeilaydaoduncu

24 Ağustos 2012 18:51

bütün filmleri beni büyüledi

Cevap Yaz

bekirerturunç

21 Mayıs 2012 17:52

Jackie Chan gerçekten çok iyi bir oyuncu ve yönetmendir  başarılarının devamını diliyorum...

Cevap Yaz

draqon

27 Temmuz 2011 12:45

bu tür filmleri pek sevmem ama jackie chan filmlerini severek izliyorum

Cevap Yaz

alarmala

17 Mayıs 2011 11:24

gercekden isini iyi yapan sadece oyuncu deyil yönetmenlikdede usta bir isim jackie chan

Cevap Yaz

kariz_ma_35

18 Nisan 2011 19:49

Çok hareketli kıpır kıpır. Sergilediği oyunculuğu ile sevdiğim yabancı sayılı oyunculardandır. Filmlerin hemen hemen çoğunluğu komedi,aksiyon tarzıdır. Pek yabancı oyuncuları sevmem tasvip etmem. Fakat bana göre. Bruce Lee'den sonra yabancılardan en iyi dövüşen aktör. Ayrıca stil,tarz ve fiziki olarak birbirlerini benzetirim. Aradaki tek fark Lee film boyunca hemen hemen hiç konuşmaz. Chan'de ise bu yoktur. Uzun ömürler ve başarılar diliyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica