Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Claudia Cardinale (Claude Joséphine Rose Cardinale )

Claudia Cardinale

Doğum Yeri : Tunus

Doğum Tarihi : 15 Nisan 1938

Hakkında : İtalyan bir ailenin kızı olan Claudia Cardinale, Tunus'ta basketbol milli takımında oynadı. 1957'de yapılan bir güzellik yarışmasında Tunus'un 'En Güzel İtalyan Kızı' seçilerek Venedik Film Festivali'ne gitmeye hak kazandı. Orada dikkat çeken güzel yıldız, 1958'de 'Goha' adlı filmle sinemaya başladı. Ünlü sinema okulu Centro Sperimentale di Cinematografia'da oyunculuk dersleri aldı. 1960'larda yapımcı Franco Cristaldi'nin desteği ile İtalyan sinemasının uluslararası yıldızları arasına giren Cardinale, Federico Fellini'nin '81/2' isimli filmiyle ismini duyurdu.KartalTibetTutkunu

6 Ağustos 2017 04:41

İtalya sinemasında yıldız dünya sinemasında efsane bir sanatçıdır. Bence tek eksiği rakibesi Sopiha LOREN gibi arkasında "Carlo PONTİ" yönetmen bir eş olmamasıdır Her ikisi de benim Hülya KOÇYİĞİT, Türkan ŞORAY'ımız gibi 1965'ten beri en beğendiğim iki yabancı sanatçıdır Ayrıca denk geldiğinde onlarında filmini hiç kaçırmam.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

5 Ekim 2015 07:46

Oyunculuğu fena değil ama daha çok güzelliği ve çekiciliği ile sinemada söz etmiş bir oyuncu sinyora enrica ile italyan olmak adlı türk filmindede oynamıştır popülerliğini günümüze kadar korumuş oyunculardan biridir buna rağmen çok büyük yıldızda olamamıştır.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

23 Temmuz 2009 09:20

DÖNEMSEL DÜNYA SİNEMASINDA :Claudia CARDİNALE İSMİYLE  MÜSEMMA YEGANE DÜNYA STAR'LARINDANDIR.

Cevap Yaz

kartal tibet

17 Temmuz 2009 12:45

DÖNEMSEL DÜNYA SİNEMASINDA :Claudia CARDİNALE İSMİYLE  MÜSEMMA YEGANE DÜNYA STAR'LARINDANDIR.

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

6 Eylül 2008 16:19

valla ne diyeyim çok güzel kadın,ama ben şahsen kendisini italyan zannetmiştim,olsun yine benim fikrimi değiştirmiyor çok güzel bir kadın,filmde de çok güzeldi..

Cevap Yaz

mimarsinan

4 Nisan 2008 22:07

1938 yılı Tunus doğumludur. İtalyanların ve  sinema dünyasının  en güzel kadınlarından ve  okullu sinemacılardandır. Nisan 2008 de  İstanbul Film Festival Komitesince "Yaşam Boyu Onur Ödülü"ne layık görülmüştür. Özellikle 8 buçuk, Pembe Panter ve Bir Kadın..Bir Erkek.. Ve .. filmlerinde muhteşem oynamıştır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica