Tom Sizemore

Gerçek Adı Thomas Edward Sizemore
Doğum Tarihi 29 Eylül 1964
Doğum Yeri ABD

Biyografisi

29 Kasım 1961'de Detroit, Michigan'da dünyaya geldi. Sizemore, 1986 yılında Wayne State Üniversitesi tiyatro bölümünde oyunculuk dersini başarıyla tamamladıktan sonra birçok ünlü gibi oda New York'a t aşınıp garsonluk ve küçük çaplı sinema rollerinde görev almıştır.

Oliver Stone'un 1989 yılında çekmiş olduğu Doğum günü 4 Temmuz filmi ile başaralı bir yıldız oyuncu olacağını belli eden Tom Sizemore daha sonra gelen büyük rollerin hakkını başarıyla vermiştir. Genellikle suçlu rollerini canlandıran Tom Sizemore'un ilk lider rolü ise 1997 yapımı The Relic filmidir. Terrence Malick ve Steven Spielberg yönetmiş olduğu Er Ryan'ı Kurtarmak filmi ile yıldızı parlayan Sizemore, Oliver Stone, Michael Mann, Martin Scorsese, Peter Hyams, Steven Spielberg, Ridley Scott gibi birçok ünlü yönetmenle çalışmıştır.

Hollywood'un ünlü yönetmenlerinin favorisi haline gelen Sizemore, sert adam rollerinin vazgeçilmez ismi olmuştur. Hollywood'un en ünlü filmlerinin kadrosunda yer almaya devam ediyor. 100'ü geçkin filmde rol almıştır. Ayrıca Tom Sizemore, Grand Theft Auto: Vice City oyununda Sonny Forelli karakterini ve 24:The Game oyununda ise Sid Wilson karakterini seslendirmiştir.

Oyuncu (77)

Son Yorumlar (2)

Ronaldinho.Gaucho avatar Ronaldinho.Gaucho 29 Haziran 2018 23:51:56

10

Er Ryan'da müthiş oynamıştı.

sinemada_doğmuş 05 Şubat 2009 12:54:02

er ryan..da çok iyiydi..

Yandex.Metrica