Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İrfan Tözüm

İrfan Tözüm

Doğum Yeri : Erzurum

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1951

Hakkında :

İlgili Filmler

Resimlereylül fırtınası

5 Ekim 2010 17:54

Fazilet,Rumuz Goncagül gibi iyi sayılabilecek filmlerde çekmiş olsa her daim Melodram,İkili Oyunlar,Cazibe Hanım'ın Gündüz Düşleri,Kız Kulesi Aşıkları gibi kült entel-bunalım ekolünün başyapıtlarının yönetmeni ve bu ekolün en önemli temsilcilerinden biri olarak anılacak yönetmenimiz..Muhtemelen bu filmleri çekerken ne yaptığının kendisi de farkında değildi,nitekim Melodram filminin sonlarında geçen ''Galiba bizi bizden başka kimse anlamayacak'' repliği bu durumu özetler niteliktedir.Allahtan yapımcılığa ağırlık verip kamera gerisinden çekildi ve eskisi gibi film çekmeye pek meraklı görünmüyor da rahat bir nefes alabildi sinema seyircisi..Ya da hükümet zoruyla film çekmesine sınırlama getirildi de haberimiz yok.

Cevap Yaz

enigmacuture

14 Şubat 2009 12:13

sanat filmi çeker ve cinselliği farklı yorumlar. tabiki de başarılı

Cevap Yaz

capone

5 Eylül 2008 14:39

Türk sinemasının en iyi yönetmenlerinden

Cevap Yaz

badem ağacı

22 Mart 2008 19:43

başarılı bir yönetmen, senarist gibi sıfatlar vermek yerine en iyisi çalışkan bir sinemacı diyebiliriz. pek hitap etmese de başarılı bulduğumu söylemeliyim.

Cevap Yaz

cesur ünlü

9 Aralık 2006 21:43

Türk sinemasında bi olay var, komedi ve dram. Bu ülkede bundan başka film yapılmaz doğru düzgün. Onun için böyle Filmlerin yapıldığı memlekette İrfan Tözüm insana ilaç gibi geliyor ve farklı olmanın ne kadar harika bişey olduğunu belli ediyor. (Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri - Mum Kokulu Kadınlar) İyi varsın Tözüm, bence hem çok iyi bir yönetmen hemde bir avangard olarak dünyanın ihtiyacı olduğu nadir yönetmenlerden. Yeni bir film çekeceğini duyduk; \'HAKİM SULTANIM\' sabırsızlıkla bekliyoruz.

Cevap Yaz

gerilla 447

23 Nisan 2006 18:14

Çok iyi tv filmlerinin yapımcısı ama bunlar devam etsin. Özellikle Atv filmleri...

Cevap Yaz

besteede

9 Nisan 2006 13:58

o sıra dışı filmlerini özledik. Yeni projelerini bekliyoruz. Erkan Tüfek

Cevap Yaz
Yandex.Metrica