Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Jessica Alba (Jessica Marie Alba )

Jessica Alba

Doğum Yeri : Pomona, Kaliforniya, ABD

Doğum Tarihi : 28 Nisan 1981

Eğitim : the Atlantic Theater Company

Hakkında : Jessica Marie Alba (d. 28 Nisan 1981), Altın Küre'ye aday gösterilmiş ABD'li oyuncu. Dark Angel, Günah Şehri, Fantastik Dörtlü ve Maviliklere Doğru, Good Luck Chuck gibi yapımlarda rol aldı. Maksim dergisinin Hot 100, Askmens.com sitesinin 99 En Fazla Beğenilen Kadın ve FHM'in 2007'de yaptığı Yeryüzündeki En Seksi Kadınlar listelerinde bir numara oldu[1][2][3]. Oyunculuk kariyerinde birçok önemli ödül kazanmıştır .Alba, Pomona-Kaliforniya'da doğdu. Annesi Catherine, Danimarka ve Fransız-Kanada kökenlidir. Babası Mark Alba ise anne ve babası Kaliforniya'da doğmasına rağmen Meksikalı'dır. Jessica Alba'nın anne ve babası henüz çok gençken evlendiler. Annesinin babası olan dedesi, Amerikan ordusunda denizcilik yapmış ve II. Dünya Savaşı'nda da Pasifik okyanusunda görev almıştır. Alba, erkek kardeşi Joshua ile beraber büyükannesi ve dedesi tarafından büyütüldü. Kardeşi Joshua, Alba'nın rol aldığı Dark Angel adlı dizinin son bölümünde yer aldı. Jessica Alba on yedi yaşına kadar büyük annesi ve dedesinin yanında yaşadı. Babasının hava kuvvetlerinde olması nedeniyle aile birçok kere taşındı. Taşındıkları yerler arasında Mississippi ve Teksas gibi eyaletler vardır. Fakat yine en sonunda Kaliforniya'ya geri döndü. Alba'nın ilk yılları hep hastalıklar ile sürdü. Çocukluk yıllarında iki kez akciğerlerinden, bir kez apandistinden ve bir kez de bademcikleinde oluşan bir kistten dolayı sorun yaşadı. Çocukken okuldaki diğer çocuklardan izole yaşadığını iddia etmesinin nedeni de çok sık hastaneye yatmasına bağlamaktadır. Bu yüzden de kimsenin onu arkadaş olarak tanıma fırsatı bulamadığını da eklemektedir.2002'de aktör William DeMeo ile flört etmiş ancak 2003'de ayrılmışlardır. Ayrılık sebebi olarak Jessica Alba, DeMeo'yla anlaşarak ayrıldıklarını söylemiştir. 2004 yılından beri aktör Michael Warren'ın oğlu Cash Warren ile birlikte olan Jessica, Cash'le 2004 yılında Fantastic Four filminin çekimlerinde tanışmıştır. Çift 19 Mayıs 2008 tarihinde belediye binasında sade bir törenle dünyaevine girmiştir. Ve 7 Haziran 2008 tarihinde çiftin kız çocukları Honor Marie Warren dünyaya gelmiştir. 13 Ağustos 2011'de Haven Garner Warren isimli ikinci kızını dünyaya getirmiştir.Sinemakralı1

23 Mart 2020 14:11

Ciddi rolleri kaldıramıyor komedi,aşk filmlerine daha uygun bir oyuncu.

Cevap Yaz

pavlon

7 Mayıs 2010 10:23

Mayonuzla çektirdiğiniz resim için,size minnettarım.

Cevap Yaz

kartal tibet

17 Temmuz 2009 12:19

Jessica ALBA HİÇ KUŞKUSUZ EGZOTİK BİR GÜZELDİR. HENÜZ OYUNCULUĞU GÜZELLİĞİNİN GÖLGESİNDE KALMIŞ, SALT GÜZELLİK İLE TUTUNMAYA ÇALIŞMAKTA İZLENİMİ VERİYOR HENÜZ DİYORUM.......

Cevap Yaz

Halil Güneşli

14 Şubat 2009 10:47

yetenekli aslında ama istediği çıkışı tam anlamıyla yakalayamadı

Cevap Yaz

osman_srln

20 Aralık 2008 16:20

çok güsel ve yetenekli oyunculardan birisi fantastik dörtlü adlı filmde performansı harikaydı

Cevap Yaz

deep_impact

1 Kasım 2008 19:43

güzel,yetenekli,becerikli ha bi de şimdi öğrenmiş,sarsakmış :d. e bu kadın pirinç pilavı yapmayıda biliyorsa, bi erkek daha ne ister ama dimi :D.

ailecek severek ve ilgiyle takip ediyoruz kendisini.

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

15 Eylül 2008 13:17

JESSİCA ALBA İLE YAPTIĞIMIZ RÖPORTAJ

SORU 1:jesscica'ya sormuşlar ki:neden kiliseye gitmekten vazgeçtiğini soruyoruz..

Jessica:YAŞLI ADAMLAR SÜREKLİ SARKINTILIK YAPARLARDI.RAHİP İSE BUNUN KIŞKIRTICI GİYSİLE GİYMEMDEN DOLAYI OLDUĞUNU SÖYLERDİ

SORU 2:sünger bob film mi hakkında ne düşünüyorsunuz diye soru sorduk

Jessica:ONU ÇOK SEVİYORUM.SARSAKLIĞINI BİRAZ KENDİME BENZETİYORUM.

SORU 3:oyunculuk kariyeri ve geleceği üzerine bir yorum yapmasını istedik

Jessica:GÜZELLİK KAYBOLDUĞU ZAMAN NE OLACAK??BİR AN ÖNCE NASIL GÖRÜNDÜĞÜMLE DEĞİL DE,NELER YAPABİLECEĞİMLE KENDİMİ GÖSTERMEM GEREKİYOR DER.

SORU 4:ergenliği hakkında da bilgi aldık.

Jessica:HAYATLA İLGİLİ ÖĞRENDİĞİM EN ÖNEMLİ ŞEY,ERGENLİK ÇAĞININ SONSUZA KADAR DEVAM ETMEYECEĞİNİN FARKINA VARMAM OLDU DEDİ.

SORU 5:öğrendik ki küçüklüğünde kafasında california'da yaşamak varmış??

Jessica:"neden ben burada yaşamıyorum" "neden bende yanımdan geçen arabalardan kullanmıyorum" diyecekti.

SORU 6:Jessica'nın ispanyolca da konuştuğunu bu röportaj da anladık??

Jessica:KÜÇÜKKEN DEVAMLI KOMŞULARI DİNLEDİĞİMDEN DOLAYI AKSANIM HER ZAMAN MÜKEMMEL OLMUŞTUR,YALNIZ NE SÖYLEDİKLERİ HAKKINDA BİR FİKRİM DE YOK DİYOR.

SORU 7:jessica'nın küçüklüğünde los angeles'ta ne şartlar altında büyüdüğünü sorduk,oda bize şu cevabı verdi:

Jessica:BÜYÜRKEN HER ZAMAN "ÖTEKİ" OLDUM DİYOR VE EKLİYOR:YETERİNCE BEYAZ DEĞİL VE YETERİNCE LATİN DE DEĞİLDİM,HEP ARADA KALDIM..

SORU 8:bunu biz sorduk,jessica alba'da hayranlarına şunları demektedir??

Jessica:GÜVENLİ SEKS YAPIN VE ÇEVRE DOSTU OLAN ARABALARI KULLANIN..

SORU 9:bu soruyu da sizin için sorduk,meraklısına olsun:kadın dergilerinde neden çıplak erkek fotoğrafları kullanmamaları üzerine:

Jessica:FİLMLERİMDE SOYUNMAYACAĞIMI SÖYLÜYORUM,ÇÜNKÜ BUNU BEN KENDİM İSTİYORUM,AMA BU BAŞKA İNSANLARI ÇIPLAK GÖRMEK İSTEMEDİĞİM ANLAMINA GELMEZ..

RÖPARTAJ'IN SONUNA GELDİK HEPİNİZE İYİ GÜNLER..

Cevap Yaz

f_ebru_b

16 Ağustos 2008 18:50

benim nedense antipatimi kazanmış biri.filmlerini izlememeye çalışıyorum ama oyunculuğu fena değil.fantastik dörtlüde iyiydi en azından

Cevap Yaz

tayfa

11 Ağustos 2008 19:24

Oyunculugunu begendiğim isimlerden bİri

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

19 Mayıs 2008 16:00

KENDİSİ ÇOK GÜZEL BİRİSİ..OYUNCULUKTA DA HÜNERLERİNİ SERGİLEMEYE BAŞLADI..ZATEN GÖZ FİLMİNDE DE BAŞARIYLA OYNADI..GERCEKTEN HARİKA..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica