Diane Kruger

Gerçek Adı Diane Kruger
Doğum Tarihi 15 Temmuz 1976
Doğum Yeri Algermissen-Almanya
Eğitim Durumu Royal Ballet in London

Biyografisi

Diane Kruger (d. 15 Temmuz 1976 , Algermissen, Almanya), Alman model ve aktris. Troy (film) inde Helen karakterini canlandırdı.Bilgisayar uzmanı Hans-Heinrich Heidkrüger ve bir banka çalışanı olan eşi Maria-Theresa kızı olarak doğdu. Roma Katolik okuluna gitti. Anneannelerinden birinin Polonyalı olduğunu ifade etmiştir. Kardeşi Stefan ile Almanya'da büyüdü. İngilizcesini geliştirmek için bir gençken annesi öğrenci değişim programlarına yolladı. Bir çocuk olarak, Kruger, bir balerin olmak istiyordu ve başarıyla Londra'da Kraliyet Bale Okulu seçmelerine katıldı. Bir yaralanma geçirerek erkenden bale kariyeri sona erdi. ancak, Kruger Paris'e taşındı ve Fransızca öğrenmeye başladı.
1992 yılında, Kruger, Elite Model Look yarışmasında Almanya'yı temsil etti ve daha sonra modelliğe başladı. Yavaş yavaş oyunculuk alanında kariyerini sürdürmeye karar verdikten sonra modelliği bıraktı.
Kruger oyunculuk ile ilgilenmeye başladı ve Cours Florent'da oyunculuk ders aldı. Birkaç Fransız filminde bazı küçük rollerde göründü. 2002 yılında ilk kez ekranda göründü. Onun ardından kocasının ilk yönetmenlik denemesi olan Mon Idole'da oynadı. İlk büyük rolü Aynı yıl oldu.

Oyuncu (43)

Son Yorumlar (5)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 29 Mayıs 2015 15:35:33

7

Soğuk bir havası olsada oynadığı filimlere renk katan güzel ve iyi bir oyuncu.

erakman avatar erakman 11 Eylül 2012 17:04:30

8

cok duru bir güzelliği olan naif bir aktris.Basarılı da

osman_srln avatar osman_srln 03 Ekim 2009 12:41:10

10

güzel ve yetenekli oyuncu

Yandex.Metrica