Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Lauren Graham (Lauren Helen Graham )

Lauren Graham

Doğum Yeri : Hawaii

Doğum Tarihi : 16 Mart 1967

Eğitim : Southern Methodist Üniversitesi

Hakkında :

Lauren Helen Graham 16 Mart 1967'de Honolulu, Hawaii'de doğdu.
Annesiyle babası boşandığında henüz 5 yaşındaydı.
Annesi müzik kariyeri için Avrupa'ya yola çıktığında babasıyla birlikte Fairfax, Virginia da yaşamaya başladı. 1981'de babası, üvey annesi Karen Graham ile evlendi. Lauren her zaman atları çok sevdi ve bir jokey olmayı istedi ama bu iş için fazla uzundu. Daha sonra oyunculuğu keşfetti. Okul yıllarında bir kaç oyunda rol aldı. Barnard Fakültesinden mezun olduktan sonra 1992'de Güney Metodist Üniversitenin Medows okuluna katıldı. 1995'te Los Angeles'e geldi ve kadın bir garson olarak çalışmaya başladı.
O yıllarda Caroline in the City'de Shelly rolünü canlandırdıktan sonra News Radio, Law and Order, Seinfeld, 3rd Rock gibi yapımlarda konuk oyuncu olarak yer aldı. Daha sonra Conrad Bloom, Townies ve M.Y.O.B gibi yapımların ardından onu üne kavuşturan Lorelai Gilmore karakteri ile Gilmore Girls'de baş rol oynadı.
Ewan McGregor ile Nightwatch, Sweet November da Keanu Reeves ve Bad Santa da Billy Bob Thornton ile birlikte oynadı. Ayrıca Seeing Other People ve The Pacifier'de rol aldı.
Geçen yaz Because I Said So ve Evan Alimighty gibi iki büyük yapımda daha rol aldıktan sonra Gilmore Girls'ün finali ile boşta kalan Lauren Graham NBC ile 7 hanelik büyük bir anlaşmaya imza attı.


Resimlerselim-ali

12 Aralık 2008 23:18

oldukça iyi....

Cevap Yaz
Yandex.Metrica