Metin Çekmez

Gerçek Adı Metin Çekmez
Doğum Tarihi 26 Temmuz 1945
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Özel Gazetecilik Mezunu

Biyografisi

Kendisi gibi oyuncu Dinçer Çekmez'in kardeşidir.
İstanbul doğumlu Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Özel Gazetecilik mezunu olan sanatçı, 1962 yılında Hamlet oyunu ile tiyatroyla tanıştı.

Ust a çırak ilişkisi içinde bir “alaylı” olarak gelişimini sürdürdü.
1970 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda kadroya girdi. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol alıyor.

Oyuncu (39)

Son Yorumlar (17)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 09 Eylül 2014 18:21:16

8

Rahmetli oyuncu dinçer çekmezin kardeşi metin çekmez binbir gece dizisinde zengin kötü adamı ve tam tersi rolde adını feriha koydum dizisinde kapıcı namazı niyazında adam rolünde çok iyiydi allah uzun ömürler versin yeni bir dizide görmek isteriz.

Kleberson avatar Kleberson 14 Mart 2013 22:56:25

10

süper babada ve komser sekspirde cok iyiydi

ahmetcesur avatar ahmetcesur 14 Mart 2013 09:15:19

metin abi öncelikle başınız sağolsun,allah sizlere ömürler versin.dinçer abimizi kaybettik,inan sanki içimizden biri ailemizden birini kaybetmiş gibi üzüldük,yılarca onu flimlerde görüp sevdik.mekanı cennet olsun. senin iyiliğini,güzelliğini,insanlığını,yaşadığım sürece unutmuyacağım.benim değerli komutanım.hatay-da bizim çvş,telimgah ta asteğmenimizdin,tahtaya adresini yazıp,da 82 kişye vebal verip,her kim istanbula gelipte yanıma uğramazsa diyen bu dünyada böyle cömert böyle güzel insan kaç kişi vardır.sanmıyorum onun gibi yürekli insan çıksın.metin abi ölünceye kadar seni unutmuyacağım,sana duacı olacağım.saygılar.

Yandex.Metrica