Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!


sinemaadamı

5 Şubat 2016 19:29

allah rahmet eylesin değerli bir ses sanatçısıydı müzeyyen teyzemiz :))

Cevap Yaz

Göztepe

8 Şubat 2015 16:04

Nasıl yazsam ne desem bilemiyorum tartışmasız bayanlarda ustaların ustasıdır Türk sanat müziğinde. Çok değerli çok büyük sanatçıydı sağlığında Türk sanat müziğinin büyük bir hayranı olan Atatürk'ün huzurunda özel meclislerde konser vermiş ender sanatçılardandı 1998 yılında devlet sanatçısı seçildi. Ayrıca Bülent Ersoy onun öğrencisidir ve bugün itibariyle 97 yaşında İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde hayatını kaybetti. Allah gani gani rahmet eylesin mekanın cennet olsun.

Cevap Yaz

mkurtsen

19 Eylül 2012 21:53

Türk Müziğinin Ekol olmuş en güzel sesli 3-5 sanatçısından birisi. Son yıllarda dinlediğimiz sesi ile eski plak ve Flimleri arasında dağlar kadar fark var. Yinede 90 lı yaşlarına kadar sahnede şarkı söyleyen ender sanatçılardan. Sanatçı 2004 Yılında 70. Sanat yılı dolayısı ile Harbiye Açıkıkhava Cemil Topuzlu Sahnesinde Sezen Aksu ve BKM'nin düzenlediği konserde muhteşemdi. Halen Bodrum'da kızı ile yaşıyan Senar, geçen Ağustos ayında yaşlılığa bağlı nedenlerle hastaneye kaldırılmışti. Son gelen haberler sanatçının hastaneden taburcu edildiği yönünde. Türk Müziğinin bu en büyük Divasına sitemiz ve kendi adoma sağlıklı ömürler diliyorum.

Cevap Yaz

Loverman

30 Ocak 2012 00:00

türk sanat müziğinin en değerli sanatçılarından biri.  90 yaşın üzerinde ve halen hayat dolu canlı bir insan. Allah sağlık sıhhat versin.

Cevap Yaz

delikadir39

1 Mayıs 2011 16:14

Şarkıcı adı altında geçinenlere 10000000 basacak bir isimdir.Bir asra yaklaşan ömrüne ömürler katmasını Allah'tan dilerim.

Cevap Yaz

enigmacuture

5 Ağustos 2009 14:26

Müzeyyen Senar, ses sanatçısı olması yanında iyi bir oyuncudur. Bugünün pek çok dev ses sanatçısı, onun izlediği müzikal usulü takip etmektedir.

Zeki Müren'in 50'li yıllarda, plaklarındaki tavrı, Müzeyyen Senar ile büyük bir paralellik gösterir. Zaten Müzeyyen Senar'a olan düşkünlüğü bilinen bir durumdur. Bilinen bir diğer olgu da Zeki Müren'in evinde Münir Nurettin Selçuk plağı bulundurmamasıdır. Fazla dostu olmayan Münir beyin bu durumu,  yıllar sonra Bülent Ersoy tarafından açıklanmıştır: Diğer sanatçıların okuyamaması için, şarkılarını zor makamlardan ve üst perdelerden seçiyor olması... Bu bir sanatçı içim vahim bir durumdur. Ancak Münir bey amacına ulaşamamıştır. Eserlerini kusursuz okuyan sanatkarlar mevcuttur.

Zeki Müren'in ölümünden sonra, Müzeyyen Senar'a olan düşkünlüğünü açıklayan diğer bir isim de Bülent Ersoy'dur. Sanat hayatına başladığı 70'li yılların başında, ona olan hayranlığı bilinmekle birlikle, Bülent hanımın bunu dile getirişi, 90'lı yılların sonuna yani Zeki Müren'in ölümünden sonraya rastlar.

Paylaşılamayan dev sanatçı Müzeyyen Senar...

 

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

20 Temmuz 2009 12:24

Müzeyyen SENAR:SANAT MUZİKİSİNDE O ZATEN YAŞAYAN BİR ÇINAR!SİNEMADA ANA KALBİ FİLMİNİ İZLEMİŞTİM.ÇOÇUKLUĞUMA RAST GELMESİNDENMİDİR! BU FİLMİ ÇOK DUYGUSAL,DRAM YÜKLÜ GEREKÇESİYLE BİR DAHA İZLEME METANETİNİ GÖSTEREMEMİŞTİM.KENDİSİNİ SAĞLIK DOLU YAŞAM DİLERİM............

Cevap Yaz

kamil zafer

2 Şubat 2009 16:05

  Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne yazılmış,alaturka dersler almış.Ali Senar'la evlenip ayrılmış daha sonra Ercüment Işıl'la evlenmiştir.Usta yorumculuğunun yanı sıra renkli kişiliğiylede tanınmıştır.Kendisine sağlık dolu bir yaşam dilerim. 2.2.09   Zafer ALGAN

Cevap Yaz

mimarsinan

31 Mart 2008 10:04

Kahveci Güzeli filmindeki  şarkılarıyla 1941 yılından bize sesleniyor. Kerem İle Aslı filminde 1942 yılında başrolde oynamış. Az sayıda oynadığı filmlerinde kendisini canlandıran, Türk Sanat Müziğinin bayanlarda tartışmasız kraliçesi Müzeyyen Senar, ustaların ustasıdır zaten. İnşallah sağlığına kavuşması dileğiyle.

Cevap Yaz

capone

23 Mart 2008 16:18

ünlü ses sanatçımız.şu an hastalıkla boğuşuyor

Cevap Yaz
Yandex.Metrica