Marion Cotillard

Gerçek Adı Marion Cotillard
Doğum Tarihi 30 Eylül 1975
Doğum Yeri Paris, Fransa
Eğitim Durumu Konservatuvar Art Dramatique d?Orléans.

Biyografisi

Marion Cotillard (d. 30 Eylül 1975) Fransız aktris. Sanatçı Edith Piaf'ın hayatını anlatan, 2007 yılı yapımı La Môme filmi ile tanınır. Bu film ile En İyi Kadın Oyuncu - Müzikal veya Komedi dalında Al tın Küre kazanmış, Oscar'a aday gösterilmiştir. En iyi kadın oyuncu dalında Oscar ödülü kazanmıştır.

2009 yılında vizyona giren Halk Düşmanları filminde Christian Bale ve Johnny Depp ile birlikte rol almıştır. 2009 yılında vizyona giren Nine filminde Kate Hudson, Nicole Kidman, Penelope Cruz, Fergie, Sophia Loren ve Daniel Day-Lewis gibi aktör ve aktrislerle birlikte rol almıştır. 2010 yılında ünlü yönetmen Christopher Nolan'ın Başlangıç filminde Leonardo DiCaprio ile kameralar karşısına geçmiştir. Genç ve güzel oyuncunun Marcel Canet isimli bir oğlu vardır.

Oyuncu (50)

Son Yorumlar (7)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 07 Haziran 2015 04:36:07

8

Son dönemin en iyi en yetenekli oyuncularından biri hem güzelliği hemde üstün oyunculuk gücü ile her filminde parlıyor.

porssuk avatar porssuk 19 Temmuz 2011 21:10:07

10

La Momé'deki performansı hiç aklımdan çıkmıyor, Edith Piaf'ı kanlı canlı bir şekilde karşımızda görüyor gibiydik. Nolan'ın as oyuncu kadrosuna da katılmış gibi görünüyor, bakalım neler yapacak.

zülall 31 Ocak 2010 18:31:01

Yalnızca iki filmini izlemiş olmama rağmen kesinlikle en muhteşem başarısını la vie en rose filminde göstermiştir diyebilirim(diğer filmlerini izlemediğim halde).Hayran kaldım filmi izlerken,Edith Piafı bu kadar oymuş gibi oynayan başka bir oyuncu ol amaz dı heralde!(özellikle yaşlılık dönemlerindeki mimikleri bence harkuladeydi)hem genç yaşlarını hem de yaşlılığını bukadar iyi oynaması,insanları kendisine hayran bıraktırır.Yürekten bütün alkışlarım Marıon Cotıllard'a

Yandex.Metrica