Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mary Elizabeth Winstead (Mary Elizabeth Winstead)

Mary Elizabeth Winstead

Doğum Yeri : Rocky Mount, North Carolina, ABD

Doğum Tarihi : 28 Kasım 1984

Hakkında : Mary Elizabeth Winstead (28 Kasım 1984, Rocky Mount, North Carolina), ABD'li oyuncu. Winstead, Final Destination 3, Death Proof ve The Thing adlı korku filmlerinde rol alması nedeniyle önce "Çığlık Kraliçesi" olarak adlandırıldı. Ama diğer türlerdeki Sky High, Bobby, Live Free or Die Hard/Die Hard 4.0, Make It Happen, and Scott Pilgrim vs. the World gibi filmlerle ödüllere layık görüldü. Passions'daki performansı ile Genç Sanatçı Ödülü'ne (Young Artist Award) aday gösterildi. Bobby adlı filmin kadrosuyla birlikte SAG Ödülü'ne aday gösterildi.Winstead, Rocky Mount, North Carolina'da doğdu. Ebeveynleri; Betty Lou (kızlık soyadı: Knight) ve James Ronald Winstead'dir. Beş yaşında iken ailesi Salt Lake City'nin banliyölerinden biri olan Sandy, Utah'a yerleşti. Winstead, performans sanatı ve bununla ilişkili olarak bale ve oyunculuk ile ilgilendi. Mountain West Ballet'in The Nutcracker versiyonunda göründü. 1996'da bir balerin olmayı beklerken, Şikago, Illinois'deki prestijli bale okulu Joffrey Ballet'nin bir yaz programında bale çalışma fırsatı yakaladı. Orada bale ve caz dansı çalıştı fakat oyunculuk üzerine eğitim almayı düşünmeye başladı. Winstead, Donny Osmond’un başarılı müzikali Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat'ta göründükten sonra Broadway tiyatrosu'na son verdi. Winstead aynı zamanda Uluslararası Çocuk Korosu üyesiydi.Kaptan34

12 Kasım 2018 18:29

Rüyalarının peşinde ve son durak 3 filminde çok beğendim başarılı ekranlara yakışan bir oyuncu

Cevap Yaz

erakman

4 Nisan 2016 08:01

Zor olum-Son Durak gibi basarili serilerde oynamis sempatik ve guzel bir oyuncu.Cloverfield Yolu filminde ise yine son derece basarili idi.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

5 Eylül 2008 19:17

mary elizabeth winstead 28.11.1984 yılında rocky mount, north carolina, u.s. doğmuştur. 2006 yılında son durak 3 filmde wendy christensen karakterini canlandırmıştır. 2007 yılında zor ölüm 4.0 filminde lucy McClane karakterini oynamıştır aynı yıl ve son olarak ölüm geçirmez filminde lee karakterini canlandırmıştır.

Cevap Yaz

GöKcHeN

15 Mayıs 2008 22:23

ya bu kız KAHRAMANLAR OKULUNDA  da oynuyodu ve orada performansı cok güzeldi.

Cevap Yaz

| S z R |

27 Mart 2008 19:31

iyi bir oyunculuğu var

Cevap Yaz

alke

16 Kasım 2007 21:02

cok basarılı bır oyuncu devamını gelecegını dusunuyorum o guzel fılmlerın.son derece cok basarılı bır oyuncu

Cevap Yaz

emo_shh

8 Mayıs 2007 11:20

Yakından takip edilmesi gereken genç oyunculardan biri.Hem güzelliği hem de oyunculugunu seveceginizden eminim:İleride de büyük bir star olcagından süphem yok.Gerçekten isini cok iyi yapan ve mesleğinin hakkını veren bir oyuncu.Ayrıca o bugulu ses tonuyla gerçekten içinize işliyor.Bence izlemeli ve görmelisiniz.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica