Mary Elizabeth Winstead

Gerçek Adı Mary Elizabeth Winstead
Doğum Tarihi 28 Kasım 1984
Doğum Yeri Rocky Mount, North Carolina, ABD

Biyografisi

Mary Elizabeth Winstead (28 Kasım 1984, Rocky Mount, North Carolina), ABD'li oyuncu.
Winstead, Final Destination 3, Death Proof ve The Thing adlı korku filmlerinde rol alması nedeniyle önce "Çığlık K raliçesi" olarak adlandırıldı. Ama diğer türlerdeki Sky High, Bobby, Live Free or Die Hard/Die Hard 4.0, Make It Happen, and Scott Pilgrim vs. the World gibi filmlerle ödüllere layık görüldü. Passions'daki performansı ile Genç Sanatçı Ödülü'ne (Young Artist Award) aday gösterildi. Bobby adlı filmin kadrosuyla birlikte SAG Ödülü'ne aday gösterildi.Winstead, Rocky Mount, North Carolina'da doğdu. Ebeveynleri; Betty Lou (kızlık soyadı: Knight) ve James Ronald Winstead'dir. Beş yaşında iken ailesi Salt Lake City'nin banliyölerinden biri olan Sandy, Utah'a yerleşti. Winstead, performans sanatı ve bununla ilişkili olarak bale ve oyunculuk ile ilgilendi. Mountain West Ballet'in The Nutcracker versiyonunda göründü. 1996'da bir balerin olmayı beklerken, Şikago, Illinois'deki prestijli bale okulu Joffrey Ballet'nin bir yaz programında bale çalışma fırsatı yakaladı. Orada bale ve caz dansı çalıştı fakat oyunculuk üzerine eğitim almayı düşünmeye başladı. Winstead, Donny Osmond’un başarılı müzikali Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat'ta göründükten sonra Broadway tiyatrosu'na son verdi. Winstead aynı zamanda Uluslararası Çocuk Korosu üyesiydi.

Yapımcı (1)

Oyuncu (25)

Son Yorumlar (7)

Kaptan34 avatar Kaptan34 12 Kasım 2018 18:29:17

10

Rüyalarının peşinde ve son durak 3 filminde çok beğendim başarılı ekranlara yakışan bir oyuncu

erakman avatar erakman 04 Nisan 2016 08:01:07

8

Zor olum-Son Durak gibi basarili serilerde oynamis sempatik ve guzel bir oyuncu.Cloverfield Yolu filminde ise yine son derece basarili idi.

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 05 Eylül 2008 19:17:09

10

mary elizabeth winstead 28.11.1984 yılında rocky mount, north carolina, u.s. doğmuştur. 2006 yılında son durak 3 filmde wendy christensen karakterini canlandırmıştır. 2007 yılında zor ölüm 4.0 filminde lucy McClane karakterini oynamıştır aynı yıl ve son olarak ölüm geçirmez filminde lee karakterini canlandırmıştır.

Yandex.Metrica