Necla Nazır

Doğum Tarihi 16 Nisan 1956
Doğum Yeri İskeçe-Yunanistan

Biyografisi

1972'de Ses Dergisi'nin düzenlediği yarışmada birinci olarak sinemaya geçti. 1973'te ilk filmi olan "Isdırap"ı çevirdi. 1978'den sonra sahneye çıkarak arabesk türde şarkılar söyledi ve çoğun lukla bu türdeki filmlerde oynadı. Ferdi Tayfur'la olan birlikteliğinden bir kızı olan Necla Nazır sinemayı bırakıp evinin kadını oldu.

Oyuncu (78)

Son Yorumlar (40)

YesilcamFanatizm avatar YesilcamFanatizm 10 Mart 2018 01:34:12

10

Çoğu kişi Necla Nazırı Gülşen Bubikoğluna benzetiyor... Ama Necla Nazır daha fazlasıdır. Kendine has güzelliğe sahiptir Necla Nazır. Ve kendisi hep süper bir Oyunculuk sergiler. Hiçbirzaman kötü konu ile Magazin düşmemiştir ve Erotik Filmlerde Oynama mıştır. En sevdiğim Filmleri ise Ceylan, Çeşme, Merhaba, Capkın Hırsız, Düzen, Bir Yabancı, Ateş Böceği ve daha nicesi. Şimdileri Magazinden uzak tesettüre girmiş bir Hayat yaşıyor. Necla Nazır gerçektende elleri öpülecek bir İnsan. Kendisine sağlıklı bir Hayat diliyorum.

Kaptan34 avatar Kaptan34 07 Aralık 2017 11:09:42

10

Necla Nazır Çok Beğendiğim Ekranlara Çok Yakışan bir Oyuncumuz her rolün hakkını fazlasıyla veriyor sinemada önemli bir yeri var şimdiki hayatında büyük saygım var başarılı yıldıza

SarpBayhan avatar SarpBayhan 20 Ağustos 2017 23:29:29

Necla hanım sinemamıza emek vermiş ve güzel filmlerde oynamış iyi bir aktristir. Sonraki yıllarda daha muhafazakar bir hayat tarzını seçmiş ve kapanarak (tesettür anlamında) daha sade bir yaşam sürmüştür. Halen Semerkand Televizyonunda kadınlara yöne lik bir program yapmaktadır. Kendisine esenlikler ve sağlıklı bir yaşam dilerim.

Yandex.Metrica