Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Oktar Durukan (Oktar Durukan)

Oktar Durukan

Doğum Yeri : istanbul

Doğum Tarihi : 6 Ekim 1938

Ölüm : 2007-09-20

Eğitim : Haydar Paşa Lisesi mezunu

Hakkında : Haydar Paşa Lisesi'nden mezun oldu. Sinemaya İhsan Sedat'ın "O Günden Sonra" (1958) filmiyle girdi. Bir süre baş rollerde oynadıktan sonra karakter rolleri oynayarak oyunculuğunu sürdürdü. İlerleyen yıllarda gazete ve dergi (Seksek dergisi) foto romanlarında ve daha sonraları televizyon dizilerinde oynadı. Mümtaz Ener'in şarkıcı, tiyatro oyuncusu kızı Erden Ener'le evlenip ayrılan sanatçı, 2007 yılında yaşamını yalnız sürdürürken, İstanbul'da evinde ölü olarak bulundu.

İlgili Filmlerzekeriyyaa

9 Ekim 2019 16:58

Çok iyi bir oyuncuydu salako ve tosun paşa en iyi performanslarıydı allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

silvester

2 Aralık 2011 09:51

Oktar Durukan ı sinemamızda yardımcı oyuncu,karakter oyuncusu olarak görmek ve tanımlamak gerekir.Çok filmde oynamış ve sevenlerine güzel oyunlar sunmuştur.Herkes,hemen hemen yorumlarında,Tosun Paşa filmiyle gündeme getiriyor ama,çok güzel filmlerede imza atmıştı bu önemli emekçimiz.O nedenledir ki,Oktar Durukan da sinemamızda önemli bir yere sahiptir.Allah mekanını cennet eylesin......Silvester.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

7 Mart 2011 22:16

Bence sanatçının sinemada en çok etkin olduğu filmler 2 Sene Mektep Tatili, Osmanlı Kartalı, Salako, Tosun Paşa, Orta Direk Şaban, Kurşun Yarası ilk aklıma gelenler. Naçizane: Sinemada dev bir oyunculukla haşmetli bi' görünümü'de sahiptir. "PEMBE PANTER" arkadaş, senin de bu sanatçı için yorumuna içtenlikle de katılırım yine.

Cevap Yaz

tevfik cakmak

28 Ocak 2011 05:21

OKTAR DURUKAN'ın 2007 yılında,İstanbul'da yalnız yaşadığı evinde ölü olarak bulunduğunu üzülerek öğrendim.Allah mekanını cennet etsin.Türk Sineması'nın çilesini çekmiş bir aktördü.Sefasını sinemada ilk yıllarında sürdü;çok sayıda filmde oynadı,ancak sinemada aradığını bulamadı..Yalnız yaşama mahkum oldu..

Cevap Yaz

MGUNAY

24 Kasım 2009 09:15

başarılı bir karakter oyuncuydu. bir çok filmde kendini gördük son zamanlarda dini filmlere ağırlık vermişti. Allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

capone

8 Eylül 2008 14:49

Türk sinemasının emektar oyuncularından birisidir

Cevap Yaz

ekolayzer

10 Eylül 2007 18:22

başarılı bir oyuncu yaşlanınca daha olgun rollerde gördük kendisini hele filmler de bıraktığı sakal kendisine çok yakışıyor seks döneminde de filmlerde oynamış gerçekten çok şaşırdım çünkü olgun bir görünümü var o filmleri hiçbir maddiyatla açıklayamayız keşke oynamasaydı ama yine de başarılı buluyor kendisine uzun ömürler diliyorum

Cevap Yaz

emrahcakmak

27 Ağustos 2007 08:03

turk sinemasi'nin kotu adam rollerinin emektar oyuncusu. ikiyuzden fazla filmde oynamistir. tarihi filmlerde bizans'in en sinsi adamidir, filmin sonuna kadar hep bir yerlerden mutlaka cikar. acaip kilic kullanir. tarihi filmlerin final sahnelerinde birisi korku icinde damdan dama atlayip kaciyor, serdar gokhan ya da cuneyt arkin'da onu kovaliyorsa, bilin ki o kisi oktar durukan'dir.

Cevap Yaz

delikadir39

16 Temmuz 2007 03:00

hamido tosun paşa ve orta direk şaban filminde mükemmeldi

Cevap Yaz

emre84

14 Temmuz 2007 03:24

Çok iyi bir oyuncu

Cevap Yaz
Yandex.Metrica