Kağan Uluca

Doğum Tarihi 2 Ocak 1978
Doğum Yeri Bursa

Biyografisi

Oyuncu Kağan Uluca, 1978'de Bursa’da doğdu. Lise yıllarında Bursa Devlet Tiyatrosu'nda Kubilay Karslıoğlu yönetiminde tiyatroya başladı. 1995 yılında Çevre Mühendisliği eğitimi almak için İzmir’e geld i. Aynı yıl Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT)’na kursiyer olarak girdi.

1998 yılında BBŞT ve Teatro Ceromonia (Belçika)’nın ortak projesi olan “Oda ve Adam” da rol aldı. Karşılaştığı farklı oyunculuk biçiminden etkilenip fiziksel tiyatroyla ilgilenmeye başladı. 1999-2004 yılları arasında BBŞT ve Karaburun Kavimler Kapısı ortak çalışmalarıyla hem Hollanda hem de Türkiye’de Bruin Otten, İsolte Avali, Şıhali Yalçıner, David Bower, Farin Ramdijan, Rene Kres, Tugay Başar, Gonca Yalçıner gibi isimlerle çalıştı. 2007’de yeniden yapılanan BBŞT’nin oyuncu kadrosuna girdi.

Yıllardır aldığı mühendislik eğitiminin oyunculuğuna farklı bir bakış açısı getirdiğini söyleyen Kağan Uluca, halen BBŞT’de oyuncu olarak çalışmaktadır. 2012 yılında 3. Sahne Tozu Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” (Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişi - BBŞT) ödülünü alan Uluca, İzmir’de yaşamaktadır.


Oyuncu (3)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica