Orçun Sonat

Gerçek Adı Orçun Sonat
Doğum Tarihi 1 Ocak 1942
Ölüm Tarihi 24 Şubat 2007
Doğum Yeri Samsun
Ölüm Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu, Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü

Biyografisi

İlkokuldan sonra ankara devlet konservatuarında piyano bölümünde bir sene okudu.daha sonra Kuleli Askeri Lisesinden mezun olup 1960 senesinin 30 Ağustosunda istihkam teğmeni olarak mezun oldu.Kıdemli Üsteğmen iken ordudan ayrılıp Oraloğlu Tiyatrosuna girdi.

Oyuncu (118)

Son Yorumlar (19)

fatihsonat avatar fatihsonat 25 Şubat 2015 04:09:46

Rastgele siteye bakiniyordum bazı yorumları okudum onlara cevap yazma geregi bile duymuyorum fakat acikliga kavusturmak adina kucuk bi kac birsey söylemeyi görev bildim lakin yorumlarinizi okuyan tanimayanlar icin. Oncelikli sözüm bu siteye profili k oyan arkadasa, o kadar emek verip yapmissiniz ama Alkan soyadini nedir ne alakadir bilmiyorum. Gercek isim orjinaliyle aynidir. Bir diger konuda 100 e yakin projeden 2 3 tane filmde kadin gogusu gozukuyor diye seks filmiyle gundeme gelmiski o filmleri belli ki hic biriniz izlememissiniz bile. Ayricada aynanin diger tarafina bakarsak ki kendi tiyatrosunu kapatmak zorunda kalmis ve bu 2 3 filmdede maddi zorluklar yuzunden oynamis birini ayiplarken birde o tiyatrolara gitmeyen sanatla ilgilenmeyip, seks filmlerine olan buyuklerinizin taleplerinide goz onunde bulundurursaniz . O donemin oyuncularinin neden bu filmlerde oynamak zorunda oldugunuda daha iyi idrak edersiniz sanirim

sholay 10 Ekim 2014 16:57:56

Bir cok efsane sanatci gibi maalesef Orcun Sonat da erotik filmlere bulasmistir. Keske yapmasaydi, yoksa Yesilcam'in büyük emektarlarindan. Özellikle kötü adam rollerini cok benimsedim.

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 21 Haziran 2013 23:53:49

6

...Yaşarken 36 yılda 115 tane projede yer almış, az sayıda olsa keşke erotik furyada yer almasaydı dediğim bir oyuncu. Benim daha çok dini filmler ve Hülya KOÇYİĞİT!le olan filmlerden dikkati nazarımı çekerdi!.. Ruhu şad olsun.

Yandex.Metrica