Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!


mansurx

16 Aralık 2016 10:17

Yılmaz atadeniz in abisidir 33 yıllık kısa yaşamına kurguculuğun yanında yönetmenlilk ve senaristliği de sığdırmıştır allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

cihaan

20 Aralık 2014 20:37

İddialara göre Orhan Atadeniz intihar etmemiş, bir kazaya kurban gitmişti! Olay günü (5 Temmuz 1953) Levent'teki evinde kahve pişirmek için hava gazını açmış, bir süre sonra da uyuyakalınca pencereleri kapalı olduğundan zehirlenmişti...

Cevap Yaz

FOSTERKANE

14 Mayıs 2011 22:52

atif yilmaz onun icin türk sinemasin ilk önemli kurgusu oldugunu kitapinda yazmisti, atif yilmaz onun yaninda kurgu nasil ustaca yapidigini ögrenmis ve özellikle ilk yönetmenlik yapan kisiler isini garantiyi almak icin filmlerini orhan atadeniz e kurgulatirmis, yani anlasiliyorki isinde tam bir usta belkide türk sinemasinin ilk önemli kurgucusu.

keske kardesi yilmaz atadeniz onunle ilgili bilgiler verse veya resmini sinematürk e yollasa cünkü hakkinda onca emegini karsin cok az bilgi var özelikle kamera arkasinda calisigi icin nerdeye unutulan biri oldu.

bir baska bilgide onun hakkinda seyfi havaeri damga filminin negativi yikandiktan sonra filmin%80 i flu cikinca filmin yapimcisi hürrem erman isinin ustasi olan orhan atadeniz den yardim istemis ve onun sayezinde film kurtulmus bu bile onun o dönem nasil bir usta oldugunu gösteriyor ama ne yazik ki genc yasta aramizdan ayrilip gitmis eger yasasaydi daha ne büyük isler yapardi türk sinemasinda

Cevap Yaz

Kuzey Kore

21 Ocak 2011 23:30

Henüz 33 yaşındayken, sanat hayatının en verimli çağında, bir aşk acısı yüzünden feci bir şekilde intihar etmişti. Nur içinde yatsın.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica