Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Osman Betin

Osman Betin

Doğum Yeri : Adana

Doğum Tarihi : 23 Aralık 1959

Ölüm : 2015-12-16

Hakkında : Sinemaya başlangıcı ise, Cüneyt Arkın’la yaptığı ilk kavga sahnesiyle oldu. Arkın’la 30 yılı aşkın sürede 35 film çeken Betin’i, oynadığı filmlerde seslendirmiş kişilerden birisi Mehmet Ali Erbil’dir. Cüneyt Arkın'ın karate hocası olan ve Yeşilçam'da dövüş filmleri denince akıllara gelen ilk isimlerden olan Türk Sineması'nın Chuck Norris'i olarak tanınan Osman Betin'in, 16 Aralık 2015'te hayatını kaybettiğini Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay duyurdu.Rıza_Nur

2 Mayıs 2016 20:33

Cüneyt Arkın filmlerinde gözükmüştür.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

kentet

18 Aralık 2015 16:53

allah rahmet eylesin. oynadıgı filimleri zamanında video kasetlerde cogunu izledim.cüneytn abinin onunla dövüşecegi sahneyi merakla beklerdim.o filmlerdeki en zor rakibiydi.osman betin. cok genç ayrıldı aramızdan . ailesine sabır diliyorum.mekanı cennet olsun

Cevap Yaz

AlınYazısı

18 Aralık 2015 15:49

Vefat haberine çok üzüldüm. Osman Abi Çok iyi bir insan olmakla birlikte harika bir yetenekti. 80 li yıllardaki Karate Akımının Ülkemizde Yayılmasına Katkıda bulunmuş büyük bir isimdi. Cüneyt Arkın'ın fimlerinde Hem karşı rolde oynamış hemde Arkın'a karate hocalığı yapmış Filmlerin gişe yapmasına büyük emek harcamıştır. 56 gibi erken bir yaşta aramızdan ayrılışı çok üzücü oldu. Allah Rahmet Eylesin Osman Abi.

Cevap Yaz

M.Y

17 Aralık 2015 17:36

Ölüm şavaşçısı filminde oldukça iyi bir performans göstermiş oynadığı her filme renk katmış aksiyon filmlerine yakışan bir oyuncuydu allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

erakman

17 Aralık 2015 09:25

Vefat haberini az once okudum ve cok uzuldum.Aksiyon filmlerinde kendine has hareketleri ile cok iyiydi.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Caligula83ersin

1 Ağustos 2014 20:35

Müthis aksiyon filimlerinden oynamis, türk sinemasinin has stuntmenlerinden ve cok iyi dövüs sahneleri var dir. Ölüm Savascisi ve Deli Fisek filimlerini renk katmis sinema sanatcimizdir.

Cevap Yaz

erakman

20 Mayıs 2013 13:43

Alın Yazısına katılıyorum Turkıyenın Chuck Norrıs ıdır.Hem oyunculuğu hemde sporu ile gayet başarılıdır.

Cevap Yaz

Alın yazısı

31 Mayıs 2011 23:03

Spor hayatına Fatih Güreş kulübünde, Budokan karate okulları başantrenörü ve Türk karatesinin önderlerinden, efsane isim rahmetli Ahmet Doğaner’in himayesinde karate’ye başlayan Osman Betin, ilk karateye başladığı yıllarda hocaya ve dojoya saygı vardı ama malesef yıllar sonra bu kavram yavaş yavaş kaybolmaya başladı şeklinde açıklama yaparak şu görüşleri savundu, ’’karate’ye ilk başladığım yıllarda arkadaşlık ve hoca saygısı ön plandaydı, bizler rahmetli Ahmet Doğaner hocamız önce büyüklerimize, yani üst kuşaklarımıza saygı, alt kuşak öğrencilere ise sevgiyi aşıladı" dedi....Osman Betin, "Doğaner Hoca bize Karate temel tekniklerinin yanısıra sokak savunmasında kullanılabilecek enfes teknikleri öğretti, bu teknikleri ben film çekimlerinde de kullandım. Şimdi karate daha ziyade madalya amaçlı yapıldığı açıkça meydandadır. Adeta yarış atı şeklinde kumite veya kata çalıştırılıp amaç puan olunca karate yozlaştırıldı. Şimdiki gençlerde savunma teknikleri göremezsiniz, bir kizami tsuki vs. ile maç kazanılmaya çalışılmaktadır. Böyle oluncada karate’de yozlaşma söz konusudur’’.. TÜRK SİNEMASININ CHUCK NORRİS’i , OSMAN BETİN… ...Adeta Türk sinemasında Chuck Norris benzetmesi yapılan Usta karateka ve sinema oyuncusu Osman BETİN, sinema olayına şöyle açıklık getirdi; ’’1984 yılından itibaren türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın ile bir çok çalışmalarım oldu, kendisinin döğüş sahnelerini hazırladım, bir çok filmde bende irili ufaklı roller derken boşrole yakın roller aldım. Bir çok TV dizilerinde de Sevgili Cüneyt ağabey ile çalışmalarımız oldu. Bu arada belirtmek isterim Cüneyt Arkın karate sporunun tanıtılmasında da sinema yönüylede katkıda bulunmuştur, ben karate sporunu bu denli içten seven bir sinema sanatçısı şimdiye kadar görmedim. CÜNEYT ARKIN KARATE SPORUNU ÇOK SEVİYOR... ...Osman Betin,Karate sporunun yanısıra Kick-Boks branşında da dersler vererek bir çok öğrenci yetiştirmiş bir uzakdoğu sporları hocasıdır. ...Karate’de tek çatıda olmasını ve ayırım yapılmasının gerektiğinin görüşünü savunan Osman BETİN; Altını çizerek açıklamak istiyorum,karate bir bütündür va aynı çatı altında Shoto-Kan,Wado-Ryu-Goju-Ryu ve Kyokoshinkai vs. yapılmalıdır. Bu branşlar Avrupa’da olduğu gibi kendi katalarını çizerler ve puanlamasını yaparlar.’’dedi.

Cevap Yaz

MGUNAY

10 Şubat 2010 08:58

minyeli abdullah 2 filminde hayırsız hırsız bir genci başarılı oynamıştı.

Cevap Yaz

Ölüm Savaşçısı

20 Aralık 2008 14:20

Yeşilçam'ın Ninja hocası Osman Betin, şimdilerde karateyi bırakmış Body Building ve Kick Box yapmaktadır. Aynı zamanda iyi bir motorsiklet sürücüsüdür.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica