Rasim Öztekin

Gerçek Adı Rasim Öztekin
Namı Bob Marley Faruk
Doğum Tarihi 14 Ocak 1959
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Galatasaray Lisesi, İ.Ü. Basın Yayın Yüksek Okulu
Ajans Duygu Başara Casting

Biyografisi

Rasim Öztekin, (d. 14 Ocak1959, İstanbul), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
İstanbul Galatasaray Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olan sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu, ve Kadıköy Halk Eğitim ve Nöbetçi Tiyatro’ da amatör çalışmalarla edindi. Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı.
1992 - 1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’ de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol alan Öztekin, TRT'ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptığı gibi, kendi web sayfasında çeşitli konularda yazılar yazmaktadır. Ayrıca ufuk özkan la birlikte sıkı bir galatasaray taraftarıdır

Oyuncu (55)

Son Yorumlar (32)

sefikkara80 07 Kasım 2019 00:25:45

Kendisini Şener Şen ile oynadığı 1988 yapımı Arabesk filminde tanıdım.Daha sonra da Seksenler dizisinin Fehmi Baba'sı,benim de babam oldu sanki.Kızı Pelin de kendisi gibi oyuncu,ve bu büyük ustadan çok şey öğrenerek büyümüş,belli.Rasim Öztekin'e sağl ıklar diliyorum.

enigmacuture avatar enigmacuture 22 Kasım 2018 17:18:27

2

espirilerine gülemediğim oyuncu. hiçbir zaman sevemediğim bir isim.

mansurx avatar mansurx 04 Ekim 2016 11:46:46

8

Rasim öztekin yetenekli,karizmatik iyi bir oyuncu her rolde oynayabilen değerli bir sanatçı ayrıca tiyatrocu olarak ta başarılı televizyon proğramlarında da başarılı tiplemelere imza atmıştı hırsız polis,geniş aile ve seksenler dizisi eşkiya,mandıra filozofu filmlerinde en iyi performansları olan rasim öztekini yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz başarılar dilerim.

Yandex.Metrica