Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Salih Kırmızı (Salih Kırmızı )

Salih Kırmızı

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1954

Hakkında : Oyuncu,İstanbul'da doğdu.Sinemaya geçmeden önce mankenlik ve foto roman oyunculuğu yaptı.Ses dergisi'nin açtığı Kapak yıldızı artist yarışmasında dereceye girdi.Sinema oyunculuğuna Kadir İnanır ile Gülşen Bubikoğlu'nun baş rollerini paylaştığı "Yaban" filmiyle (1973) geçti ve daha sonra baş rollere yükseldi.1970'li yılların seks filmleri furyasında mecburen bu filmlerde oynadı.Daha sonraki yıllarında Tv dizilerinde ,Tv filmlerinde rol aldı.

İlgili Filmleraysenazan

20 Kasım 2020 14:02

Cüneyt Arkın, Kadir İnanır gibi aktörlerin yanına çok yakışan bir aktör. Özellikle saf, temiz, mahalle delikanlısı rolü kendisine çok yakışıyor. Tıpkı Alın Yazım filmindeki gibi. Vazife Uğruna ve Kavgamız filmlerindeki performansı da çok başarılı. Vazife Uğruna filminde çok kibar, güvenilir, mahcup bir aşığı canlandırıyordu. Özellikle dini ve tarihi filmler için biçilmiş kaftan bir oyuncu. Tekrar ekranlarda görmek isteriz. Allah uzun ömür versin.

Cevap Yaz

cantona

11 Kasım 2018 23:57

Son derece yakışıklı bir Karadeniz erkeği. Aslen Rizelidir. Her rolün üstesinden başarıyla gelmiştir ama bence hakettiği yere gelemeyenlerden.

Cevap Yaz

SarpBayhan

7 Ocak 2018 16:17

Daha çok filmin jönü değil yardımcı oyuncu olarak hatırladığım bir aktördür Salih Kırmızı. Bir dönem sinemamızı rezil eden o erotik furyaya da bulaşmış sonradan dini içerikli yapımlarda da rol almış bir oyuncudur.

Cevap Yaz

sinemaadamı

7 Aralık 2016 20:59

kendisi çok iyi bir oyuncudur. her tarz filmde oynamıştır. en güzel filmleri cüneyt arkın, kadir inanır, hülya avşar ile çektiği filmleridir. mesela orhan gencebay ve hülya avşarın başrolde olduğu kahır filminde piskopat genci çok güzel canlandırmıştı. banu alkan ve hakan uralla çektiği mavi yolculuk filminde tam bir çılgındı. kadir inanır ile emanet , kavgamız gibi filmlerde çok uyumluydu. hülya avşarla oynadığı alın yazım bana göre oynadığı en güzel 3 filminden biridir. cüneyt arkınla hem baba oğul hem arkadaş rollerinde gayet başarılıydı. mahkum filmindeki perfonması çok iyiydi. bahar öztanla da atışmaları çok hoşuma gitmişti o filmde. en çok erhan yazıcıoğlu, esen günay, pekcan koşar dublajları gidiyor kendisine. tarık akanın damga filmininde de canlandırdığı sapık rolü onun hem iyi yi hem kötü yi çok iyi bir şekilde canlandırdığının en büyük göstergesidir. ayrıca cüneytin vazife uğruna ve polis dosyası filmlerindede yardımcı komiserdi ve çok başarılıydı. vazife uğruna adlı filmde onu kerem yılmazer seslendirmişti çok yakışmıştı.son dönemlerde oynadığı dini film ve dizilerdede oldukça başarılı buldum ben. şuan 62 yaşında ve sanırım artık emekliye ayrılmış. onu elbet gene ekranlarda görmek isterdik ama artık yorulmuş olmalı salih abimiz.tahminen en az 250 filmde oynamıştır diye düşünüyorum.allah uzun ömürler versin.

Cevap Yaz

MGUNAY

25 Mart 2016 17:00

Gençlik Köprüsü filminde sağcı bir genci harika oynayarak kendini izleyiciye sevdiren Salih Kırmızı ağabeyimiz malesef sonrasında erotik filmlere dalmasıyla kendinde oluşan pozitif enerjiyi negatife çevirmiştir. 80lerde de ikinci adam olarak güzel oyunculuk gösteren ağabeyimiz dini filmlerden sonra sinemadan çekilmiştir. Sağlık durumu umarım iyidir.

Cevap Yaz

erakman

29 Mart 2013 11:08

degerı bılınmeyen aktorlerden.Her turlü rolde oynamısdır.Hem iyi hem kötü karakterlerde başarılı olmuşdur.Bana kalırsa muhtesem oyuncu!!

Cevap Yaz

beyzacetin

3 Ocak 2013 11:01

sevmediğim bir oyuncu, begenmiyorum

Cevap Yaz

oğuzzz

21 Eylül 2010 03:10

çok üst düzey olmasada iyi bir oyuncuydu, iyi adam ve kötü adam rollerindede başarılı olabilmesi salih kırmızıya artı katan bir özellik, alınyazım filminde çok başarılı bulmuştum kendisini

Cevap Yaz

Sadece Ünsal Emre

3 Eylül 2010 00:47

En iyi filmi Hain (1977)

Cevap Yaz

hasankef

23 Temmuz 2010 22:50

bazen iyi bazen kötü rollerde oynamak yerine hep bi rolü seçseydi iyiyi veya kötüyü daha başarılı olabilirdi bence...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica