Sezer İnanoğlu

Namı Sezercik
Doğum Tarihi 1 Ocak 1967
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Çocuk yaşlarda, Sezercik adıyla çeşitli filmlerde oynadı. Büyüyünce sinemayı bıraktı ve babası Berker İnanoğlu'ndan kalan film şirketinin başına geçti.

Sezer İnanoğlu, 24 Ocak 2007'de Yedikule'de ken disini takip eden polislerle girdiği silahlı çatışmadan kısa bir süre sonra Şile'de rutin trafik kontrolü yapan jandarma ekiplerince yakalanmıştı.

Türk sinemasının unutulmaz çocuk karakteri Sezercik 'i canlandıran Sezer İnanoğlu, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı suçundan Bayrampaşa cezaevinde yattı. Bu sırada 19 Şubat 2007 tarihinde Mehtap Meral Baykasoğlu adında biri ile evlendi. Gözleri doğuştan görmeyen Arzum Ayşe adında bir kız çocukları oldu.

Sezer İnanoğlu'nun 1996 yılında evlendiği ilk eşi sunucu Nil Pınar İnanoğlu, Beykoz'daki yalılarında 23 Mart 1997'de başına tabancayla ateş ederek intihar etmişti. Sezer İnanoğlu'nun eşinin ölümünün ardından bunalıma girdiği ve uyuşturucu kullanmaya başladığı iddia edilmişti.

Yapımcı (28)

Oyuncu (11)

Son Yorumlar (23)

M.Y avatar M.Y 03 Aralık 2015 15:47:55

5

Sezer inanoğlu çocukken çok iyi oyuncuydu sonra oyunculuğunda zayıflama oldu oda oyunculuğu bıraktı ve yapımcılık yaptı yapımcılıktada başarılı olmayınca bunalıma girip son dönem uyuşturucu ve silahlı olaylarla gündeme gelip bizi üzdü malesef şöhreti kaldırmayan çocuk oyunculardan biri olarak hafızalara kazındı.

aulus avatar aulus 30 Ağustos 2014 17:14:03

Analar ölmez filminde annesine duyduğu özlemi sınıf içinde paylaşması ile tiksinç, küçük mücahit ile gülünç.
yumurcaktan daha fantastik...

mrs.hsn avatar mrs.hsn 29 Ağustos 2014 23:46:09

10

Daha fazla olduğunu düşünürken, bu kadar az film de oynadığını öğrenmek şaşırttı doğrusu. Sadece 10 film ile (çocuk oyuncu olarak) bu popülerliğe ve Türkiye'nin en meşhur çocuk oyuncusu olma başarısına ulaşmak önemli. Bilmeyenler varsa eğer; Türk si nemasına "yumurcak" lakabı ile giren, Filiz Akın'ın da oğlu olan İlker İnanoğlu ile kuzen/amca çocukları'dır kendileri.

Yandex.Metrica