Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Suavi Eren (Suavi Eren)

Suavi Eren

Doğum Yeri : Bilecik

Doğum Tarihi : 8 Ekim 1949

Eğitim : İstanbul Belediye Konservatuvarı

Ajans : ACANS Entertainment

Hakkında : 1959 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda başlayan sanat yaşantısına; Kadıköy İl Tiyatrosu, Berlin Oyuncuları, Tiyatrom, Schaubühne Berlin gibi tiyatrolarda aktör,reji ve sanat yönetmeni olarak devam etti. 1978'de çekilen "Almanya Acı Vatan" ile ilk sinema deneyimini yaşayan sanatçı, meslek yaşantısına filmografisine eklediği birçok sinema ve TV filmi ile devam etmektedir.

İlgili Filmler

Resimlerfurkanbabo

15 Ekim 2020 20:57

sesini çok iyi kullanıyor

Cevap Yaz

Rıza_Nur

28 Temmuz 2016 02:28

Almanya Acı Vatan filminde çok iyiydi.

Cevap Yaz

Yeşilcamavi

23 Ağustos 2014 22:56

Oyunculuğu gayet başarılı ve hala karizmatik. Sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Bu arada Sihirli Annemde de oynamıştı. Tacinin görüntüsüydü

Cevap Yaz

tevfikcakmak

28 Ocak 2013 04:54

Suavi Eren,benim Kızıltoprak,Kadıköy Orta Okulu'ndan sınıf arkadaşım.Aynı zamanda,Ferih Egemen yönetimindeki İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü Oyunlarında birlikte figüranlık yaptığım arkadaşım.O çocukluk yıllarımızda Selami Çeşme'de otururlardı.Almanya'da bir ağbisi vardı.Benim okulda ve tiyatroda en yakın arkadaşımdı.Bizler (Ben - Suavi - Tanzer ve Cüneyt) çocuk tiyatrosunun Afacanlar Grubu gibiydik.Her yere birlikte giderdik.Cüneyt,çocuk tiyatrosunda birlikte oyunlarda oynadığımız,Ülkü Özen'e kör kütük aşıktı.Fakat Ülkü'nün bu aşktan haberi yoktu.Bu karşılıksız platonik aşk,Cüneyt'i intihara sürükledi.Suavi,çocuk tiyatrosu sonrası Kadıköy İl Tiyatrosu'nda Aziz Nesin'in KARAGÖZ oyununda rol aldı.Daha sonra izini kaybettim.Almanya'ya gitmişti.Yıllar sonra Tv dizilerinde boy göstermeye başlayınca,bu acaba bizim Suavi mi diye düşünmeye başladım.Çünkü büyüyünce,çocukluk görüntüsünden eser kalmamıştı.Bu şüphemi,çocukluk arkadaşlarımızdan Tanzer giderdi ve şüphede kaldığım aktörün bizim Suavi olduğunu söyledi.Şimdi,bu eski yakın arkadaşımı,rol aldığı eserleri gördükçe izliyorum.

Cevap Yaz

SESS49

12 Mart 2011 14:29

 Bir sevdadır Suavi Eren'i yaşamak!!!Oyunculuk gücünü bizlere nasıl sunduğunu,Beyazperde ve ekranlar da nasıl bir resital sergilediğini izlemek büyüleyici...Canlandırmış olduğu karakterlerle bizleri o dünya'ya nasıl sürüklediğini görmemek elde değil...Mimikleri,sesi,tavırları ... Ve gözleri!

İYİ Kİ VARSIN ÜSTAD...

Cevap Yaz

enigmacuture

18 Şubat 2009 16:36

almanya acı vatan ve kara melekten hatırladığım usta oyuncu. gözlere dikkat.

Cevap Yaz

Gül Tuna

1 Şubat 2008 12:28

begendigim cok basarli ve yakiskli bir oyuncu

Cevap Yaz

hakanmarsan

13 Ağustos 2007 09:56

türk sinemasının en iyi oyuncularından biri malesef hak ettiği yerde değil daha büyük daha güzel filmlerde görmek isterim.oyunculuğunu merak edenlerinde zincir bozan filmini seyretmelerini tavsiye ederim

Cevap Yaz

erkan_2236

15 Temmuz 2007 09:44

Etkileyici bakışlara sahip oyuncu...

Cevap Yaz

cansu.demir24

2 Temmuz 2007 12:51

İyi bir oyuncu oldugunu söyleyebilirim ama sevdigimi söyleyemem.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica