Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İpek Çeken

İpek Çeken

Doğum Yeri : Ankara

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1966

Eğitim : H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı

Hakkında : 1966'da Ankara'da dogan Ipek Çeken Ankara Namik Kemal Ilkokulu ve TED Ankara kolejinde ilkokul, ortaokul ve lise egitimini tamamladiktan sonra, tiyatro egitimini almak üzere Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuari'ndan 1988 yilinda birinci olarak mezun olmus ve Ihsan Dogramaci Üstün Basari ödülünü almistir. Tiyatronun yani sira müzik çalismalari da yapan Ipek Çeken, TRT Çocuk Korosu ve TRT Gençlik Korosunda korist olarak çalismalarda bulunmustur. Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçiligi sirasinda bir süre Ankara Devlet Tiyatrosu Müdür Yardimciligi ve Müdürlügü görevlerinde bulundu. Halen Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçisi olarak çalisan Ipek Çeken sanat hayati boyunca birçok tiyatro oyununda degisik rollerde yer almistir. Tiyatro oyunculugunun yani sira televizyon dizilerinde, televizyon egitim programlarinda, televizyon magazin programlarinda oyuncu ve sunucu olarak da yer almistir. 2005 Mart ve Nisan aylarinda 6 hafta boyunca Amerika Birlesik Devletlerinin Kültür Degisim Programi çerçevesince Amerikan Hükümeti tarafindan davet edilmistir.

Resimlersahbaz

10 Nisan 2020 11:27

Korona günlerinde instagramda ara sıra yaptığı canlı yayınları çok güzel devamını bekliyoruz

Cevap Yaz

mansurx

14 Aralık 2016 08:40

İpek çeken yetenekli iyi bir oyuncu buna rağmen iyi bir çıkış yapamadı tiyatroya ağırlık vermesi de buna neden olmuş olabilir yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Cevap Yaz

becerikli

27 Ağustos 2008 01:36

çok tatlı,ferhunde hanımlardan beri hayranım,telaşlı,sempatik,kibar bir tipi iyi canlandırıyor,tiyatroda önemli görevlerde de çalışmalrı var,İpek Çeken'sevgiler,alkışlar.

Cevap Yaz

mrs.hsn

14 Mart 2008 14:29

Çok yapmacıklaştı...Kötü roller hiç yakışmıyor kendisine.

Cevap Yaz

free_style

25 Ocak 2008 22:45

Gayet iyi oynuyor.Çok sevimli kendisi.Yıllardır niye daha iyi yapımlarda göremiyoruz kendisini merak ediyorum.Ankara'da yaşaması sebebiyle mi??

Cevap Yaz

cansu.demir24

17 Temmuz 2007 07:45

Çok tatlı,cok hos...

Cevap Yaz

fatalrhym

12 Temmuz 2007 02:54

çok seviyorum kendisini. bizim evin halleri ve ferhunde hanımlardan biliyorum.

Cevap Yaz

#gülin

30 Nisan 2007 06:26

Ses tonunun güçlülüğüyle bizi etkileyen oyuncularımızdandır..Açıköğretim'de tarih derslerinden birini anlatırken keşke bizim hocamız da böyle anlatsaydı demiştim içimden..Çok başarılıdır,başarılarının devamı dileğiyle..

Cevap Yaz

tuba...

4 Ağustos 2006 16:28

inanılmaz büyük bir keyifle izlediğim müthiş bir oyuncu.teşekkürler 2 yıl boyunca bize güzel dakikalar veren bizim evin halleri dizisine ve sana...başarılarının devamını istiyoruz.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica