Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şehnaz Dilan (Şehnaz Vreskala)

Şehnaz Dilan

Doğum Yeri : İzmir

Doğum Tarihi : 27 Temmuz 1960

Hakkında : Şehnaz Vreskala adıyla Yugoslavya kökenli bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. 1979 yılında bayan futbolu kulüplerinden İzmir Filizspor'da futbol oynamaya başladı. Yine bu dönemde fotomodellik kariyerine devam etti ve çeşitli filmlerde rol aldı. 1981 yılında kaptanlığını yaptığı Filizspor'la şampiyonluğa ulaştı. 1982 yılında İstanbul'a taşınarak tamamen sinema kariyerine yöneldi. Ertem Eğilmez'in 1985 tarihli Kırmızılı Kadın uyarlaması Âşık Oldum' da ve Zeki Ökten' in 1986 tarihli Yoksul filmindeki performansıyla dikkat çekti. 2000'li yıllardan sonra daha çok televizyon dizileriyle izleyicinin karşısına çıktı. 1980'li yıllarda dönemin Erkekçe, Peri, Bravo gibi popüler erkek dergilerine verdiği pozlarla tanınan Şehnaz Dilan bu fotoğrafları yayımlayan bir web sitesi hakkında 2007 yılında yasal girişimde bulundu..ERMAN ERAKMAN

İlgili Filmlerözkan

23 Kasım 2020 15:32

ben müzisyenim 2003-2004 senensi bandırmada kapanan eski örümcek nıgh clup de bir aya yakın solistlik yapmıştı sesi fena deyil ama dansları süperdi onunla ilgili aklımda şu kalmış içeriden içki alırken kendi kendine sırıtıyordu acaba aklından neler geçiyordu keşke sorsaydım hayırdır deseydim neyse işin ilginci filimlerini seyrettiğim biriyle aynı mekanda çalışmak çok enteresan bişeymiş.

Cevap Yaz

enigmacuture

13 Kasım 2018 00:01

samanyolu ve flash tv dizilerinde görüyordum en son ancak 3-4 yıldır ortada yok keşke sinema ve tv'ye geri dönse.

Cevap Yaz

sinemaadamı

10 Mart 2016 15:40

vamp kadın rollerindede iyi aile kızı rollerindede çok başarılı bir oyuncu. kendisini en çok ümit besen ve yaprak özdemiroğluyla çektiği sevmek yeniden doğmak, cüneyt arkın - nilüfer aydan ikilisiyle çektiği vazife uğruna , ilyas salmanla oynadığı kızlar sınıfı ve zavallı, birde şener şenle çektiği aşık oldum ve kemal sunalla oynadığı yoksul filmleriyle hatırlar ve severim.

Cevap Yaz

Mansuryıldırım

2 Şubat 2016 07:01

Şehnaz dilan hem iyi kadın hem hırslı kötü kadın her tür rolü oynayabilen yetenekli güzel bir oyuncu olsada yanlış film seçimlerimi desem hayat şartlarımı desem bir türlü popüler bir oyuncu olamadı bütün filmlerini izleyemesem de izlediklerim içinde aşık oldum,yoksul,kızlar sınıfı filmlerinde en iyi performanslarını gösterdi günümüze kadar oyunculuğa devam etmeside bir başarı sayılır ama şarkıcı olarak başarısız ve botoks estetik yapmasıda yanlış olmuş ama bu haliyle bile oyunculuğu iyiyse gerçekten yıldız olmayı hak edip de yıldız olamamış bir sanatçı olarak ilerde filmi bile çekilebilir umarım iyi bir dizi ve iyi bir sinema filminde yeniden görürüz başarılar dilerim.

Cevap Yaz

erakman

21 Ağustos 2014 19:32

90 Lı yıllarda rol almış filmlerinin çoğunu izledim son 15 gundur ve her birinde ayrı ayrı hayal kırıklılıgına ugradım.Nerde henuz 25 yasında Sener Sen ile oynamıs oldugu Aşık Oldum filmi nerde sonrakıler!!!Çok daha iyi yerlerde olması gerekirken 3.sınıf filmlerde rol almış ve fiziksel olarakda birden yıpranmış. Herseye ragmen 2 sene önceki yorumumu tekrarlıyacagım.Daha fazlasını hakediyor.

Cevap Yaz

Kleberson

7 Mart 2013 22:08

sevdigim kadin oyunculardandir en iyi filmleri bana göre vazife ugruna ve sah mat adli filmleridir kemal sunal ilyas salman ve sener senli filmleride güzeldir

Cevap Yaz

XduygusuzX

22 Ocak 2013 23:29

kemaL SunaL iLe birlikte roL aldığı yoksuL filmindeki hareketLi dansını unutamıyorum..cok profesyoneLceydi :)

Cevap Yaz

erakman

8 Ekim 2012 09:22

Bir söyleşisinden alıntı,zannedersem herşeyı açıklıyor. Şehnaz Dilan: Evet, ben olmak istediğim yerdeyim. 200’e yakın başrol film çektim, dizilerde oynadım… Şunu da söyleyeyim; Ben, insanlar beni tanısın diye hiçbir film çekmedim… Ben bu mesleği sevdim! Zoru başarmak hoşuma gitti. Çünkü yaptığımız iş sabır isteyen bir iş… Artık oyunculuk zengin aile çocuklarına kaldı… Oyunculuk çok zor… Nedenine gelince, bazı yapımcılarımız oyunculukla ilgili okul açmışlar, bu gençlerden para alıp, kendi çektirdiği dizilerde oynatıyorlar… Oyunculuğun okulu olur mu yahu? Eskiden para verip kendini oynattırırlardı, şimdi alenen, utanmadan zengin çocuklarından para alıp oynatıyorlar… Yani artık her şey para… Paran varsa oyuncu olursun… Dizilerde oynayanlara bir bakın, lütfen…

Cevap Yaz

erakman

8 Ekim 2012 09:14

Aşık Oldum filminde ne kadarda güzelmiş.Henüz 25 yaşında imiş.Bunca projede rol almasına rağmen göz önüne bir türlü çıkamamış bir oyuncu.Daha populer yapımlarda daha seçici rollerde görmek isterim kendisini.

Cevap Yaz

delikadir39

18 Ekim 2011 18:57

Bence güzel bir kadın.Ama bir standart tutturamadı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica