Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şener Şen (Şener Şilit)

Şener Şen

Doğum Yeri : Adana

Doğum Tarihi : 26 Aralık 1941

Hakkında : 1958'de Yeşil Sahne'de amatör olarak tiyatro oyunculuğuna başladı. 1964-1966 yılları arasında Doğu Anadolu'nun köylerinde ilkokul öğretmenliği yaptı. 1966'da İstanbul Belediye Şehir Tiyatrosu’na girdi. 1980-1982 yılları arasında tiyatro çalışmalarını Almanya'da sürdürdü. Uzun yıllar Kemal Sunal’lı, İlyas Salman’lı filmlerin ikinci adamıydı. İlk başrolü, geç bir tarihte Şalvar Davası 1983 ile geldi. Çeşitli yayın organları tarafından sinemada yılın oyuncusu seçildi.

İlgili FilmlerMGUNAY

26 Aralık 2019 14:45

Yeni yaşın mübarek olsun Şener ağbi nice senelere İnşallah.

Cevap Yaz

canilecanan

8 Ağustos 2019 19:00

Her ne kadar son yıllardaki filmleriyle sürekli kendini tekrar etse de; Hababam Sınıfı ve Münir Özkul-Adile Naşit-Ayşen Gruda ile beraber rol aldığı filmlerdeki güldüren unutulmaz adamdan, dram filmlerinin unutulmaz aktörü olmaya hiç sırıtmadan savrulmuştur. Namussuz Namuslu olsun, Mesudiyeli Mesut (Milyarder) olsun; aslında o dönemden itibaren şahlanarak yükselişe geçen "paranın tanrısallaşması"nı farklı insan hikayeleri üzerinden işlemiştir. Muhsin Bey ve Arabesk filmlerinin bahsini açmıyorum bile... Züğürt Ağa ve Eşkıya, ayrıca Türkan Şoray ile başrolleri paylaştığı "İkinci Bahar" adlı tv dizisinde canlandırdığı "Ali Haydar Usta" tiplemesi ile de geçen yıllara rağmen hep ses getiren işlerde yer aldı ve çeşitli tiplemeleri başarıyla ortaya koydu. Yine de benim için Gölge Oyunu'nun yeri apayrıdır. Özel bir filmdir ve çok severim. İyi ki Şevket Altuğ'la orada oynamış, iyi ki böyle bir film yapılmış. Ne kadar teşekkür etsek az.

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

27 Temmuz 2019 16:54

Aileden biriymiş gibi hissettiren oyunculardan biridir.

Cevap Yaz

burcusara

23 Nisan 2019 21:55

Fenomen :) En iyi oyuncularımızdan.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

9 Haziran 2017 02:47

Usta karakter oyuncu babası Ali ŞEN ile vücut dili en iyi kullanarak oynayan inanılmaz tipe de girip öne de çıkan gerçek Sanat dehası oyuncuların en başlıcalarından birisi de O. Varolsun...

Cevap Yaz

mansurx

11 Kasım 2016 08:05

Şener şen türk sinemasının en iyi oyuncularından biridir özellikle yavuz turgul ile yaptığı filmlerde yönetmenle uyumu ile harika işler çıkarmıştır artık sanat filmlerinde nuri bilge ceylan yada zeki demirkubuz filmlerinde de görmek çok isterim figuran rollerinden 1.baş role gelmek hem komedi hemde dramda oynamak öyle her oyuncunun başaracağı bir şey değildir allah uzun ömürler versin.

Cevap Yaz

lokamalajuk

27 Ekim 2016 13:22

Şener Şen iyi bir oyuncudur ama komiklik açısından derseniz kemal sunal daha komiktir ama ikisi bir arada olunca ortaya güzel bir sonuç çıkıyor.

Cevap Yaz

Karahan75

25 Ağustos 2016 09:31

Böyle bir sanatçı yok dünya üzerinde. ...

Cevap Yaz

MAVİ GÖZ

11 Haziran 2016 13:04

iyi komedi filmleri var filmlerini beğenmişimdir

Cevap Yaz

dustinwentfield

25 Nisan 2016 13:21

Türk sinemasında kesinlikle ilk 5'e giremez.Kendisini efsane yapan, yardımcı rolleri ve 2. adam rolleridir.Hiçbir zaman iyi ve kaliteli bir başrol oyuncusu olamamıştır. 1 numara tabiki her zaman tartışmasız KEMAL SUNAL'dır

Cevap Yaz

dustinwentfield

15 Mayıs 2016 14:14

Şener şeni severim efsanedir.Ama abartmaya gerek yok.Namuslu,Züğürt Ağa,Çıplak vatandaş gibi filmleri prime time'da oynamıyor.Hatta şener şenin ilyas salman'lı filmleri de prime time'da çıkmıyor ama kemal sunal'lı filmleri her zaman prime time'da oynar.Çünkü reytingi vardır.O filmleri izlettiren de şener şen değil Kemal Sunal'dır.O yüzden prime time'da oynar.

Göztepe

12 Mayıs 2016 00:20

Şener Şen'i sevmiyor yada beğenmiyor olabilirsiniz lakin onun sayfasında Kemal Sunal politikası yapıp Şener Şen'i yerden yere vurmaya saygısızlık yapmaya hakkınız yok. Tv lerde Şener Şen'in başrol oynadığı Namuslu, Züğürt Ağa, Çıplak Vatandaş gib i yayınlanan filmleride vardır bu filmler sıkca sayılabilir yayın olarak. Siz Şener Şen'e 1 puan vererek ve Kemal Sunal'ın adını büyük harflerle yazarak fazlasıyla saygısızlık yaptınız lütfen yapmayınız.

dustinwentfield

8 Mayıs 2016 17:25

Dikkat çekmeye ne gerek var.Gerçek işte.Fikir dediğin ne saçmadır ne de mesnetsizdir.Boşuna değildir ki Şener şen'in başrol oynadığı hiçbir filmi tv'ler prime time'da vermez.Çünkü reytingi düşüktür.Hatta 86 yılından sonra yaptığı filmlerin çoğunun adını bile çoğu kişi bilmez yayınlanmadığından dolayı.Şener şen'i şener şen yapan Kemal Sunal'dır.Ama Kemal Sunal'ın hem şener şenli hem şener şensiz filmleri prime time'da oynar.Hatta şöyle söyleyeyim Kemal Sunal'ın şener şen'siz filmleri çok daha güzel ve komiktir.

Göztepe

26 Nisan 2016 19:40

Her büyük sanatçı kendi sayfasında yorumlanmalı eleştirilmeli veya övülmelidir.Şener Şen sayfasında Kemal Sunal politikası yapmak ne kadar doğrudur.Herhangi bir büyük sanatçının yada sıradan bir figüran oyuncunun bile bir başka sanatçı sayfasında övmek kıyas yapmak hem saygısızlık hemde ayıptır diye düşünüyorum.

eylülfırtınası

25 Nisan 2016 23:17

Şener Şen için " Hiçbir zaman iyi ve kaliteli bir başrol oyuncusu olamamıştır" diyen kişi bu görüşünü uzun uzuni film bazında örnekleyerek açıklamak zorundadır. Böyle, kestirip atmakla olmaz. Bunu yazan kişi sanırım dikkat çekme çabası içerisinde. Uzun uzun cevaplar yazıp bu saçma ve mesnetsiz fikre prim yaptırmayın derim.

Yandex.Metrica