Serhat Eray

Gerçek Adı Serhat KÖMSÖKEN
Doğum Tarihi 1 Haziran 1987
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu BELEDİYE KONSERVATUVARI - TİYATRO BÖLÜMÜ (DEVAM)

Biyografisi

1 Haziran 1987 Yılında Ankara'da Devlet memuru bir annenin 2.çocuğu olarak Dünya'ya geldi. İlkokulu Ankara'da tamamladıktan sona İzmir'e yerleşerek Ortaokul ve Lise eğitimini burada tamamladı. Lise 1. Sınıftayken Edebiyat Hocası sayesinde Tiyatro ile tanıştı ve Anton Çehov - "Memurun Ölümü" adlı oyunda "General" rolünü oynadı.
Lise öğrenimini tamamladıktan sonra 2012 yılında Ankara BAŞKENT İLETİŞİM AKADEMİSİ'nde Tiyatro ve Oyunculuk eğitimi aldı.
2014 Yılında İstanbul' a yerleşerek "SADRİ ALIŞIK SANAT MERKEZİ" nde 2 yıl boyunca "Nihat Alpteki, Nurseli İdiz, Serpil Göral, Simge Geren, Kerem Alışık ve Yiğit Pekman' dan Oyunculuk eğitimi aldı!
2016 yılında SADRİ ALIŞIK SANAT MERKEZİ – TİYATRO- OYUNCULUK Bölümünden mezun olan oyuncu, Çolpan İlhan Sahnesi' nde "EUGENE IONESCO" nun yazdığı ve Serpil Göral'ın Yönettiği "HAMİLE ADAM - KEL ŞARKICI" adlı oyunda "Hamile Adam" ve "İtfaiye Şefini" oynadı.
Aynı zamanda “Prof. Dr. Çetin Sarıkartal’ın “KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ” nde 1 günlük Oyunculuk - Atölye eğitimine katıldı.
Bu arada çeşitli dizilerde ufak tefek roller aldı.
2016 yılında "AVCILAR BELEDİYE KONSERVATUVARI" - Tiyatro Bölümü'ne başladı. Bir yandan Tiyatro Oyunları ve Kısa Film senaryoları yazan oyuncu, diğer yandan yönetmenlik eğitimine ağırlık vermektedir. Yazdığı Tiyatro Oyunları ve Kısa Film senaryolarında günümüzün toplumsal sorunları, aşk ve ilişkiler üzerinedir.

Yazdığı Tiyatro Oyunları Ve Kısa Film Senaryoları:

- KALBİMİZ ÇEVRİMDIŞI
- BİR TECAVÜZÜ SORGULAMAK
- SARHOŞSUN SEN (KISA FİLM)
- AYLARDAN NİSAN

Oyuncu İstanbul - “Avcılar Belediye Konservatuvarı” - Tiyatro Bölümü’ nde öğrenim hayatına devam etmektedir…

Oyuncu (5)

Son Yorumlar (1)

Aysun_77 avatar Aysun_77 07 Aralık 2016 23:45:51

10

Usta isimlerin yetiştirdiği geleceğin başarılı oyuncularından biri! Kendisini İlk kez Geçen yıl, Hamile Adam Kel Şarkıcı oyununda izlemiştim. Hepimiz hayran kaldık, bu kadar sade ve enerji dolu bir oyunculuk olamaz. Seyirciye nasıl enerji verebilece ğini ve oyunun içine nasıl katacağını çok iyi biliyor. Hepimizi gülmekten kırdı geçidi... :) Ayrıca sahnede profesyonel bir oyuncu. Alkışı sonuna kadar hak etti. Oyunu izledikten sonra ona hayran kaldım diyebilirim! Önümüzdeki günlerde birbirinden farklı oyunlarla tekrar sahnede görmekte sabırsızlanıyorum diyebilirim... :)

Yandex.Metrica